اصلاح طرح لبخند

عناوین محتوایی که می خوانیم .

 

امروزه با داشتنی لبخند زیبا با دندانهای سالم ، سفید و منظم موردی است که همه ما خواستار آن هستیم .
برای لبخند زیبا ، داشتن دندانهای منظم شرط اولی است که به آن میپردازیم.
اصلاح طرح لبخند به معنی زیبا کردن لبخند است .
وقتی که شما دندانهای سالمی دارید اما فکر میکنید به دلیل نداشتن سایزمناسب و یا به هم ریختگی و یا داشتن رنگ نا متناسب ، میتواند کابوس لبخند ایده آل شما باشد.
برای اصلاح طرح لبخند داشتن 2 شرط الزامی است.
شرط اول : داشتن دندانهای سالم
شرط دوم : معاینه دندان توسط پزشک معالج
درصدی از زیبایی چهره ، علاوه بر میمیک صورت به زیبایی دندان ارتباط دارد ، متقاضیان این طرح ، باید ابتدا به دکتر دندانپزشک مراجعه کرده ، دندانهایشان معاینه شود تا بدون هیچگونه پوسیدگی باشد.
همچنین هزینه اصلاح طرح لبخند بنابر مشکلات دندانها متغیر است.

استفاده از نرم افزار در طراحی لبخند :

برخی از کلینیک ها ، از نرم افزار برای طراحی لبخند بیمار پیش از فرآیند ترمیم استفاده میکنند تا بیمار پیش از هرکاری درک درستی از فرآیند و نتیجه نسبی کار داشته باشد :

 • طرح گرافیکی و سه بعدی شبیه سازی شده لبخند بیمار به نمایش در می آید.
 • بیمار از طریق نرم افزار قادر است تا درمان نهایی را به صورت تقریبی بررسی و مشاهده کند.
 • شکل و اندازه ، تناسب دندانها خط لثه ، بررسی و مطابقت آن با آناتومی دهان و دندان بیمار در این نرم افزار ارزیابی میشود.
 • در نرم افزار طراحی لبخند ، فقط به دهان و دندان نمیپردازد این نرم افزار فاصله دو مردمک چشم را هم بررسی میکند و فاصله گونه ، لب و ارتفاعات صورت را هم می سنجد.

 

اصلاح طرح لبخند

شما حتی اگر دندان های سالمی داشته باشید، اما به دلیل به هم ریختگی، سایز نامناسب و نامتعارف و رنگ نامتناسب و نازیبا لبخند شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بله به همین اندازه دندان ها عضو مهم و تاثیرگذار در چهره هستند که کوچکترین عیب و نقص آنها موجب نارضایتی شما از چهره‌تان خواهد شد.اصلاح طرح لبخند یکی از راه زیبایی دندان ها و لبخند شما است که روش های متعددی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

رعایت بهداشت دهان و دندان، مراقبت و معاینه مداوم می تواند تا حدود زیادی مانع از آسیب به دندان ها شود اما با این وجود و با رعایت تمام این توصیه ها، خرابی دندان اجتناب ناپذیر است. در نتیجه سرمایه گذاری بر روی اصلاح طرح لبخند یک عمل هوشمندانه و هدفمند می باشد.

 

اعمالی که تحت عنوان اصلاح طرح لبخند صورت می گیرند:

 • اقداماتی مانند زیباسازی دندان ها
 • ترمیم دندان
 • جراحی لثه
 • تغییر رنگ دندان
 • ارتودنسی
 • پر کردن دندان‌های پوسیده
 • جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته
 • بلند کردن طول تاج دندان
 • روکش کردن دندان

 

با این تفاصیل حتما متوجه شدید که آنچه به عنوان طرح لبخند مطرح است، شامل هر نوع درمان دندان‌ها به منظور زیبایی است. متقاضیان طرح لبخند پیش از هر اقدامی نزد باید به متخصص مراجعه کنند تا از سلامت دندان هایشان اطمینان حاصل کنند که هیچ پوسیدگی‌ای نداشته باشد.

در معاینه دندانپزشکی آناتومی لثه، دندان و فک بررسی می شود تا اگر لثه دارای خونریزی و یا عفونت کوچک و عمیق و یا هر مشکل دیگری باشد، ترمیم لثه قبل از اصلاح طرح لبخند انجام شود. بنابراین اصلاح طرح لبخند را نمی توان به طور مطلق یک عمل زیبایی نامید.

 

اصلاح طرح لبخند 541641

 

چه مواردی در طرح لبخند اهمیت دارد؟

 • طول و عرض متناسب دندان ها با طراحی لبخند رابطه‌ی مستقیم دارد. محدودیت های موجود در طول و عرض دندان ها باید بررسی شده و برای داشتن لبخندی زیبا نسبت طلایی طول و عرض دندان ها باید مورد توجه قرار گیرد و با در نظر گرفتن تمامی محدودیت ها به درستی رعایت شود.
 • در لبخندی که قرمزی لثه بیش از اندازه به چشم می آید، امکان داشتن لبخند زیبا را از برخی افراد می گیرد. به همین دلیل طراحی لبخند باید با هماهنگی خطوط لثه انجام بگیرد. زمانی که خطوط لثه قرینه و هم راستای یکدیگر باشد بی شک لبخند نیز فریبنده تر می شود.
 • تقارن و توازن چندجانبه است که لبخندی زیبا بر چهره می نشاند. بدفرمی و کجی و به هم ریختگی دندان، مشکلاتی است که با سطوح مختلف افراد درگیر آنها هستند. این نامرتبی علاوه بر اخلالی که در زیبایی چهره ایجاد می کند، می تواند منجر به مشکلات جدی تری نیز شود.
 • روکش دندان که در طراحی لبخند انجام می شود تنها برای زیبایی نیست، بلکه کاربردهای درمانی نیز دارد که طبق نظر دندانپزشک انجام می شود.
 • فواصل بین دندانی که به دلایل مختلفی مانند وراثتی بودن، مادرزادی،کوچک بودن دندان نسبت به فک، وجود دندان های اضافی،بیماری های لثه ای و یا فرنوم ها یا چسبندگی لثه ای ایجاد می شود، به ویژه اگر این فاصله در دندان های قدامی باشد، به زیبایی لبخند آسیب خواهد زد. از بین رفتن فواصل بین دندانی یکی از اهدافی است که در اصلاح طرح لبخند دنبال می شود.
 • ناهماهنگی‌ های لبه‌ای دندان‌ها یا کوتاه و بلند بودن لبه نسبت به یکدیگر که در اثر پریدگی ناشی از دندان قروچه، جویدن خوراکی های سفت و سخت، تفاوت اندازه دندان‌ها یا نحوه‌ی قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم در طرح لبخند اصلاح می شوند.
 • ترمیم دندان پوسیده اولین گام در طراحی لبخند است، زیرا یک دندان پوسیده به مرور موجب آسیب به سایر دندان ها نیز می شود.
 • اگر دندان‌هایتان برای مرتب ‌شدن به ارتودنسی نیاز دارند، از سفیدکننده دندان استفاده کنید. چراکه محل قرارگیری براکت‌ها باعث زردی دندان می ‌شود و دندان‌ها باید پیش از طرح لبخند، عاری از هرگونه زردی باشند.
 • روکش کردن دندان ها از کارهایی است که که در طراحی لبخند کاربرد دارد. پس از مرحله سفیدسازی دندان، روکش کردن دندان‌های سیاه و زرد انجام می شود. روکش‌های سرامیکی، در سفیدی و زیبایی دندان تاثیر فوق العاده ای دارد.

اصلاح طرح لبخند

 

 

روش های اصلاح لبخند

اجزای صورت، رنگ مو، رنگ و نوع پوست،نما و رنگ دندان، بافت لثه و… چیزهایی است که اصلاح طرح لبخند شما به آنها وابسته است. در واقع انجام این کار برای همه به یک صورت و یکسان نیست. همه اینها مواردی است که دندانپزشک زیبایی باید مد نظر داشته باشد. قرار داشتن اجزای صورت در بهترین حالت کمک بزرگی در عمل اصلاح طرح لبخند است.

 

سفید کردن دندان: سفید کردن دندان یا بلیچینگ از روش های متداول زیبایی دندان است و برای اشخاصی که برای داشتن لبخندی زیبا و براق به دنبال صرف کمترین زمان ممکن هستند، گزینه مناسبی است.

 

لمینیت: در روش لمینیت پوسته های بسیار نازک و هماهنگ و منطبق با سطح دندان، توسط چسب های مخصوص و دائمی روی سطح بیرونی دندان ها قرار داده می شود. این پوسته های نازک با دندان کاملا یکی شده و به هیچ وجه قابل جدا شدن نیستند. لمینت دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی دارد که هزینه لمینت سرامیکی بیشتر است.

 

کاشت دندان: کاشت دندان مهم ترین مورد در اصلاح طرح لبخند است. زیرا جایگزین کردن دندان های از دست رفته تاثیر فوق العاده در زیبایی دندان و در نهایت چهره دارد. جایگزینی دندان به دو روش بریج و ایمپلنت انجام می شود.

در روش ایمپلنت پایه‌ی تیتانیومی مانند ریشه در فک بیمار کاشته می شود و پروتز روی آن قرار می گیرد. در روش بریج با تراشیدن دندان‌های مجاور، پروتز روی آن‌ها می نشیند. هزینه‌ی ایمپلنت به علت مزایا متعدد مانند دائمی بود و بیشترین شباهت به دندان واقعی به مراتب بیشتر از بریج است.

 

ارتودنسی: در برخی افراد دندان ها به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و به همین دلیل دندان ها نامرتب هستند و فرم بدی دارند؛ ا ارتودنسی برطرف کننده مشکلات اینچنینی دندان هاست. این روش مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای اصلاح و درمان نامرتبی دندان هاست. برای اصلاح لبخند ردیف و موزون شدن دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

اصلاح خط لثه: حتما اصطلاح لبخند لثه ای را شنیده اید! طول تاج دندان های برخی از افراد کوتاه است، به همین دلیل در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود که به آن لبخند لثه‌ای می گویند. این مشکل با یک جراحی ساده قابل رفع است. جراح با بی‌حسی موضعی مقداری از لثه ها را بالا برده و سپس با کمک لمینت ظاهر لبخند را بازسازی می کند.

 

جراحی فک: نامناسب بودن شرایط فک ها و استخوان بندی صورت که در آن یک سوم میانی صورت بلند است، از دلایل نازیبایی لبخند در برخی افراد می باشد. مشکل زیبایی این افراد با انجام جراحی فک و جابه‌جایی آن رفع می شود.

 

هزینه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند شامل کارهایی مانند سفید کردن دندان، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، از بین بردن فواصل بین دندانی، برطرف کردن کوتاهی تاج دندان‌ها و غیره است، البته ناگفته نماند انجام تمام این موارد برای یک نفر مورد نیاز نخواهد شد و از هر بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

امکانات مرکز جراحی، دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، میزان مهارت و تخصص جراح، نحوه و روش درمان و … از عوامل تعیین کننده هزینه اصلاح طرح لبخند هستند.

جهت دریافت وقت مشاوره با پزشک متخصص جراحی فک و صورت و زمان اصلاح طرح لبخند در بهترین کلینیک جراحی؛ مرکز تهران جراحی، با شماره 02122140348 تماس حاصل فرمایید.

 

 

بررسی انواع طرح لبخند که با نصب روکش لمینت دندان می توان ایجاد کرد

لمینت دندان غیر از کاربردی که در پوشش دادن نواقص دندان ها دارد، یکی از ابزار مهم در زیبا کردن طرح لبخند است. با این روش می توان انواع طرح لبخند را بر وی صورت افراد پیاده کرد. انتخاب این طرح ها بستگی به تمایل بیمار و نظر دندانپزشک دارد. جنسیت، فرم صورت، طرح بینی و … از جمله پارامترهای تاثیر گذار در نوع طرح لبخند است. تأثیری که دندانپزشک در این زمینه دارد را نیم توان منکر شد. تبحر و تجربه دندانپزشک در شناسایی و بررسی این پارامترها و نظر نهایی می تواند یکی از عوامل موفقیت در اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان به شمار رود. دندانپزشک باید در نصب روکش لمینت دندان به گونه ای عمل کند که تناسب و هارمونی اعضای صورت بهم نخورده و لبخند جذابی برای فرد ایجاد شود. در این قسمت به بررسی انواع طرح لبخند ها خواهیم پرداخت:

طرح لبخند زیبا با نصب روکش لمینت دندان

اینکه چه طرح لبخندی به عنوان طرح لبخند زیبا مطرح می شود را در این قسمت بررسی می کنیم. در صورتی که خطی که از لبه برنده دندان های جلویی فک بالا عبور می کند، با لبه پایین حالت موازی داشته باشد می توان گفت این طرح لبخند ، زیبا می باشد. ممکن است دندان های قدامی دچار شکستگی جزئی، لب پریدگی و یا فاصله بین دندان ها باشد. این عوامل در زیبایی طرح لبخند بسیار مؤثر هستند. با لمینت دندان می توان این مشکلات را پوشش داده و این خط را ایجاد نمود. اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان می تواند لبخندی زیبا و جذاب را برای فرد ایجاد نماید و این گونه معایب را نیز برطرف نماید.

منظور از طرح لبخند عاقلاته چیست

طرح لبخند عاقلانه به این صورت است که دندان های قدامی در یک خط صاف قرار می گیرند. با این شیوه چهره فرد حالت زیرکانه و باهوشی به خود می گیرد. می توان با اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان، این حالت را ایجاد نمود. ممکن است برای بسیاری از افراد که روابط اجتماعی و کاری بالایی دارند، داشتن طرح لبخند عاقلانه بسیار اهمیت داشته باشد. با این روش غیر از زیبایی لبخند، شخصیت مورد نظر به بیننده منتقل می شود.

اصلاح طرح لبخند با لمینت 456485965168456485

طرح لبخند جوانی را چگونه می توان با لمینت دندان ایجاد نمود

برای اینکه چهره حالت جوان و شاداب تری به خود بگیرد، می توان با لمینت دندان دندان های جلویی را کمی بلند تر از دندان های کناری نمود. با این روش چهره فرد حالت و شخصیت جسور و در عین حال گرم و صمیمی به خود می گیرد. در عین حال که زیبایی طرح لبخند نیز تأمین می شود.

 

طرح لبخند اسپرت کدام حالت است

این طرح لبخند ترکیبی از طرح لبخند جوانی و عاقلانه را با هم دارد. به این صورت که چهره فرد حالت صمیمی، در عین حال باهوش و غیر جدی به خود می گیرد. این حالت برای افراد خاصی می تواند بسیار مهم بوده و در صدد ایجاد آن باشند. با اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان به این نتیجه دلخواه دست پیدا خواهند کرد.

 

نحوه نصب روکش لمینت دندان چگونه است

حال که با انواع طرح لبخند آشنا شدیم، می خواهیم بدانیم این حالت ها چگونه با لمینت دندان ایجاد می شود. به عبارتی می خواهیم اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان و مراحل مختلف آن را توضیح دهیم. پس اگر در این مورد سؤال یا ابهامی دارید، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. مراحل نصب روکش لمینت دندان به شرح زیر است:

 

بررسی وضعیت دندان ها و سلامت آن ها

اولین اقدامی که دندانپزشک انجام می دهد، بررسی وضعیت دندان ها و تعیین سلامتی آن ها است. به این صورت که دندان ها اگر دچار پوسیدگی و خرابی باشند، بهتر است ابتدا درمان شوند. با اینکه لمینت دندان می تواند از پیشرفت خرابی دندان جلوگیری نماید، ولی نمی توان به عنوان روش درمانی از آن استفاده نمود. در صورت هر گونه مشکل باید لمینت دندان را از روی دندان ها برداشت و تعویض نمود. زیرا امکان ترمیم در این روش بر خلاف کامپوزیت دندان وجود ندارد که می تواند یکی از معایب لمینت دندان به شمار رود. از طرفی ممکن است بعد از نصب روکش، در اثر عدم مراقبت صحیح و یا نصب نامناسب، مواد غذایی و میکروب وارد زیر روکش شده و پوسیدگی دندان را باعث یا تشدید کند. مورد دیگر که بررسی می شود، وضعیت سلامت لثه ها است. اینکه لثه دچار عفونت یا بیماری نباشد بسیار اهمیت دارد.

تراش دادن مینای دندان برای نصب روکش

اولین مرحله برای نصب روکش و اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان، تراش دادن مینای دندان است. به این صورت که مینای دندان به صورت بسیار نازک و در حد میلی متری تراشیده و بستر مناسب برای قرار دادن روکش لمینت دندان آماده می شود. میزان تراش دادن مینای دندان یکی از مهم ترین مراحل به شمار می رود. زیرا هدف از این کار ایجاد فضای مناسب برای قرار دادن روکش در جهت طبیعی تر جلوه دادن طرح لبخند است. با اینکه نازک کردن مینای دندان می تواند تهاجمی به شمار رود، ولی برای این منظور لازم است انجام شود. زیرا حالت لبخند را زیباتر و طبیعی تر نشان می دهد و هیچ گونه برجستگی روی دندان ها مشاهده نمی شود. تخصص و تبحر دندانپزشک در این خصوص بسیار اهمیت دارد و از آسیب زیاد به مینای دندان جلوگیری می نماید.

قالب گیری از دندان ها برای ساخت روکش نهایی لمینت دندان

این مرحله از این جهت اهمیت دارد که طرح لبخند ایجاد شده در این مرحله مشخص می شود. برای قالب گرفتن از مواد نرم و قابل انعطاف استفاده می شود تا جزییات دندان ها روی قالب بیفتد. هرگونه فاصله بین دندانی با قالب پوشانده می شود و هر طرح لبخندی که انتظار می رود و دلخواه است در این مرحله مشخص می شود. قالب گیری باید در نهایت دقت و ظرافت انجام شود. در نهایت این قالب به لابراتوار ارسال می شود تا روکش نهایی ساخته شود. جلسه اول دندانپزشکی در این قسمت به اتمام می رسد و روکش موقت روی دندان ها قرار می گیرد. تراش دادن مینای دندان باعث حساس شدن آن شده و نیاز است برای جلوگیری از ایجادحس ناخوشایند در فرد، این روکش به صورت موقت و دو هفته ای روی دندان ها را پوشش دهد.

اصلاح طرح لبخند با لمینت 54869789651231564564564

نصب روکش نهایی آماده شده بر روی دندان ها

مرحله نهایی نصب روکش دائم برای اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان می باشد. در این مرحله روکش نهایی روی دندان ها را خواهد گرفت. لازم است از چسب مخصوصی استفاده شود و روکش روی دندان ها ثابت شود. سپس از یک نور و لیزر مخصوص استفاده می شود تا کاتالیزور موجود در چسب را فعال و آن را خشک و ثابت کند. در نهایت چسب اضافی بر روی دندان ها تمیز شده و پولیش نهایی انجام می شود.

 

هزینه اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان به چه مواردی بستگی دارد؟

یکی از سوالاتی که برای اکثر افراد مطرح می شود این است که برای اصلاح طرح لبخند چه هزینه ای باید پرداخت شود. باید توضیح دهیم که موارد ذیل نقش اساسی در برآورد هزینه نصب روکش لمینت دندان دارند:

 • دستمزدی که دندانپزشک دریافت می کند، بسته به تجربه و مهارت و نیز معروفیت دندانپزشک متغیر می باشد
 • کیلینیک یا مرکزی که برای نصب روکش مراجعه می شود، اینکه این مراکز تا چه حدودی با روش های نوین و دستگاه های پیشرفته مجهز شده باشد. زیرا دقت این دستگاه ها بالا بوده و در طبیعی بودن طرح لبخند تاثیر گذار است.
 • نوع و جنس روکش لمینت دندان در برآورد هزینه بسیار مؤثر است. کیفیت و مرغوبیت روکش ها بسته به هزینه ای دارد که برای آن پرداخت می کنید.

بهترین روش های اصلاح طرح لبخند را بشناسید؟

طراحی لبخند توسط روکش های کریستالی: این روکش برای نامرتبی های زیاد دندان و موارد در معرض عصب کشی کاربرد دارد و به علت جنس تمام سرامیک، این روکش ها طول عمر بسیار بالایی دارند و زیبایی منحصر به فردی به همراه دارد.

طراحی لبخند توسط ایمپلنت: این روش یکی از رایج­ترین روش­هایی است که اصلاح طرح لبخند استفاده می­شود و شاید کمتر کسی باشد که واژه کاشت دندان را نشنیده باشد. ایمپلنت ها جایگزین مناسبی برای دندانهای طبیعی از دست رفته هستند که مشکلات روکش های دندانی در انواع بی دندانی تک واحدی یا چند واحدی را ندارند. همچنین در بی دندانی های کامل نیز ایمپلنت ها کاربرد دارند که با فیکس کردن دندان در دهان بیمار معضل درآمدن دندان مصنوعی را از بین می برند و علاوه بر اعتماد به نفس برای فرد، زیبایی و راحتی به ارمغان می‌آورند.

 

اصلاح طرح لبخند 6514694194

 

اصلاح طرح لبخند توسط لیمنت و لومینرز: در این روش از لمینت دندانی، هم رنگ دندان از جنس کامپوزیت یا سرامیک استفاده می­شود تا نواقص دندان را بپوشاند. در مواردی که دندان­های فرد بدرنگ است یا شکستگی دارد و قرینه نیست از لمینت استفاده می­شود. لمینت در واقع پوسته نازکی است که جایگزین مینای دندان می شود و با توجه به اینکه دندانپزشک نزدیکترین رنگ به دندانهای شما را انتخاب می کند، ظاهری زیبا به لبخند شما می دهد. اما شاید بیشتر نگرانی بیمار از این جهت باشد که برای لمینت باید بخش نازکی از مینای دندان تراش داده شود و این برای همه افراد خوشایند نیست هر چند که مطمئن باشند به ظاهری زیبا دسترسی پیدا می کنند. اما خوشبختانه با ورود سیستم های لومینرز نیازی به تراش دندان نیست چون لومینرزها نازک تر هستند.

طراحی لبخند توسط ارتودنسی: اگر فقط مشکل دندانهای شما نامرتبی باشد و مشکل بدرنگی یا شکستگی نباشد معمولا ارتودنسی بهترین و متداولترین روشی است که پیشنهاد می شود البته که صد درصد بستگی به نظر متخصص دارد و حتما قبل از انجام هر گونه اقدامی باید با فرد متخصص مشورت شود.

در این روش به علت زمان طولانی درمان، افزایش درصد پوسیدگی دندانها و نمایان بودن براکت ها در طی درمان ممکن است برخی از افراد این روش را سخت بدانند که البته روش‌های مختلفی برای این درمان است که این نگرانی‌ها را کمتر می کند. مانند ارتودنسی نامرئی. مورد دیگری که بیمار را نگران می کند این است که این تصور وجود دارد که در این درمان حتما باید تعدادی از دندانها کشیده شود که باور غلطی است چون این بستگی به طرح درمان پزشک و وضعیت دهانی بیمار مشخص می شود و در خیلی از مواقع نیازی به کشیدن دندانها نیست، پس از این بابت نگرانی وجود ندارد.

در این جا لازم است اشاره کنیم که هر فردی که قصد دارد طرح لبخند خود را اصلاح کند حتما باید با افراد متخصص مشورت کند و بعد از انجام معاینات لازم هر کدام از این روش­ها را انتخاب کند و به هیچ وجه در این مورد بدون مشورت کاری انجام ندهد و همچنین در مورد هزینه هم باید یادآور شویم که برای افراد مختلف با توجه به هر میزان اصلاحی که باید انجام شود متغیر است.

فایده­های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند در زیبایی و سلامت فرد بسیار حائز اهمیت می باشد. دندان های مرتب و صاف و رسیدگی به دندان ها باعث می گردد فرد کمتر دچار پوسیدگی و آسیب دندانی گردد و بیشتر از قبل فرد به دندان های خود اهمیت دهد.این زیبایی به جوانسازی فرد کمک مینماید و فرد را جوان تر و زیبا تر جلوه می دهد، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می گردد و بهتر از قبل می توانید ارتباط اجتماعی با دیگران را برقرار کنید، به درمان تمام عیوب دهان و دندان شما پرداخته می شود و باعث حفظ بهداشت دهان و دندان شما می گردد. اصلاح طرح لبخند دارای فواید بلند مدتی می باشد و باعث می گردد دندان ها دیرتر از حالت قبلی دچار پوسیدگی گردد.

 

اصلاح طرح لبخند 49649641

 

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

هر دهان و دندانی ویژگی های خاصی دارد و درک این ویژگی ها می تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر فرد کمک کند. معمولاً، اصلاح لبخند لثه ای و اصلاح طرح لبخند دارای متد متعددی است و فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند ترکیبی از روش های زیر باشد که تشخیص و روند کار با متحصص و دندندانپزشک زیبایی است :

 1. باندینگ دندان: باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بی خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، یا تغییر رنگ داده دندان ها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. از این روش می توان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان استفاده کرد. این روش در زمان کم و کمتر از یک ساعت امکان پذیر است. در باندینگ دندان می توان از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان استفاده کرد.
 2. سفید کردن دندان: بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش های متداول برای اصلاح طرح لبخند است که برای افرادی که به دنبال داشتن لبخند زیبا با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب است. در این حالت بیماران می توانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندان پزشک یا در خانه انجام دهند. هر دو حالت این روش درمانی بسیار متداول است و می تواند نتایج فوق العاده در کوتاه مدت برای اصلاح طرح لبخند به همراه داشته باشد.
 3. ونیر پرسلاین یا لمینت دندان: ونیر پرسلاین که در اصلاح لامینت یا لمینت دندان نیز نامیده می شود نیز قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را دارد. این نوع روکش بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد.

ارسال یک دیدگاه