کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید دهقان > دسته‌بندی نشده > هزینه ایمپلنت دندان در تهران 1402

هزینه ایمپلنت دندان در تهران 1402

عناوین محتوایی که می خوانیم .

ایمپلنت دندان

دندان‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های جسم ما انسان‌ها هستند که نقش مهمی در سلامتی و زیبایی ما ایفا می‌کنند؛ در طول زندگی دندان‌های ما همواره در معرض بسیاری از آسیب‌ها قرار دارند و عواملی مانند مصرف غذاهای ناسالم، عدم رعایت بهداشت دندان، تصادفات، پیری و… باعث از بین رفتن برخی از دندان‌های ما می‌شوند. تا چندین دهه قبل به غیر از پروتز (دندان مصنوعی) که معایب خاص خود را دارد، هیچ روش جایگزینی برای دندان‌ها وجود نداشت. اما خوشبختانه با پیشرفت‌های عظیمی که در علم پزشکی و دندانپزشکی رخ داد، شاهد ابداع شیوه‌ جدیدی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستیم که یکی از بهترین آن‌ها ایمپلنت دندان است.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یا فیکسچر، در واقع یک پایه از جنس فلز تیتانیوم است که در یک عمل جراحی کوچک، در قسمت استخوان فک قرار گرفته و نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند. پس از آن بر روی این پایه، یک تاج نصب می‌شود که محل قرارگیری پروتز یا رو کش ایمپلنت است. پس از سپری شدن جلسات درمانی به صورت کامل، مشاهده خواهید کرد که یک دندان تازه و قدرتمند به جای دندان از دست رفته خود دارید که نقش آن در زیبایی چهره و سلامتی جسم، چیزی از یک دندان طبیعی کم ندارد.

انواع ایمپلنت دندان

به طور کلی تمامی ایمپلنت‌هایی که امروزه به عنوان یک جایگزین عالی برای دندان‌های از دست رفته در نظر گرفته می‌شوند، کارایی مشترکی دارند؛ اما ممکن است از نظر شیوه کاشت و همچنین جنس مواد اولیه، با همدیگر متفاوت باشند.درضمن این نکته رو بگیم که ایمپلنت فوری دقیقا همان ایمپلنت میباشد با کمی تفاوت و در انواع ایمپلنت قرار نمی گیرد . در این قسمت به برخی از انواع ایمپلنت از نظر شیوه کاشت اشاره می‌کنیم:

 • ایمپلنت اندواستیل:

این نوع ایمپلنت، یکی از بهترین و متداول‌ترین شیوه‌های کاشت دندان است؛ معمولاً پایه‌های آن‌ها کوچک و گرد هستند و جنس ماده اصلی تشکیل دهنده آن‌ها تیتانیوم است.

 • ایمپلنت ساب پریواستیل:

دندانپزشکان این نوع ایمپلنت را برای بیمارانی توصیه می‌کنند که استخوان فک آن‌ها چندان قدرتمند نیست. برای کاشت این نوع ایمپلنت، ابتدا پایه فلزی آن را روی استخوان و در قسمت زیر لثه قرار داده و سپس روکش دندان را بر روی آن نصب می‌کنند.

 • ایمپلنت دندان یک مرحله‌ای:

در این شیوه از کاشت دندان، پس از آن که پایه ایمپلنت درون استخوان فک قرار گرفت، بخشی از آن در بیرون از بافت لثه قرار می‌گیرد. این نوع ایمپلنت تنها به یک مرحله جراحی نیاز دارد و پس از بهبود کامل لثه، تاج دندان را بر روی پایه‌ای که بیرون قرار گرفته است نصب می‌کنند.

 • ایمپلنت دندان دو مرحله‌ای:

در این روش که به عنوان یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های کاشت دندان در جهان به شمار می‌رود، ابتدا ایمپلنت را درون استخوان فک و در قسمت زیرین بافت لثه قرار داده و سپس آن را بخیه می‌زنند. پس از آن که بیمار دوران نقاهت و بهبودی خود را سپری کرد، دوباره بافت لثه برداشته شده و تاج و روکش دندان به صورت مستقیم به پایه ایمپلنت متصل می‌گردد.

ایمپلنت دندان مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی، دریافت خدمات کاشت دندان یا ایمپلنت، سن و سال خاصی ندارد و افرادی که می‌توانند به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند، می‌توانند از شیوه درمانی ایمپلنت برخوردار شوند. البته کسانی که در سن رشد قرار دارند و ممکن است هنوز هم امیدی به رشد دندان آن‌ها وجود داشته باشد، ترجیحاً تا رسیدن به سن 18 سالگی برای انجام ایمپلنت صبر کنند بهتر است. اما به طور کلی افرادی که دندان‌های فک جلو، فک عقب و یا یک یا چند دندان جلویی خود را از دست داده‌اند، کاندید مناسبی برای ایمپلنت به شمار می‌روند. همچنین افرادی که به هر علتی نمی‌توانند از دندان‌های مصنوعی استفاده کنند و یا قصد دارند شیوه گفتار خود را بهبود بخشند، از جمله کاندیداهای مناسب ایمپلنت دندان به شمار می‌روند.

البته این نکته را هم باید گفت که تراکم استخوان فک بیمار برای ناحیه کاشت ایمپلنت باید کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نباشد، پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس انجام داد. بافت دهان و دندان هم باید کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید، ابتدا باید آن ها را درمان کنید و سپس به کاشت ایمپلنت اقدام نمایید. باید بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کرده و از دندان های خود مراقبت کنید و عادت به دندان قروچه هم نداشته باشید.

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند؟

یکی از از سوالاتی که برای بسیاری از افراد قبل از کاشت ایمپلنت به وجود می آید، در مورد این است که چه افرادی با چه شرایطی نمی توانند کاشت ایمپلنت را انجام دهند. در این راستا باید بگوییم که افرادی که دارای شرایط زیر هستند، بهتر است که ایمپلنت انجام ندهند:

 • دیابت کنترل نشده
 • بارداری
 • سکته قلبی
 • ضربان قلب نامنظم و غیرقابل کنترل
 • پوکی استخوان
 • بیماران تحت‌ رادیوتراپی به‌خصوص در ناحیه فک و صورت
 • شیمی‌درمانی و پرتودرمانی
 • مصرف طولانی مدت بیس ‌فسفونات
 • بیماری‌ در سیستم ایمنی بدن مانند لوسمی
 • کشیدن سیگار و قلیان

 

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

آشنایی با مراحل ایمپلنت دندان

اگر شما عزیزان نیز از آن دسته کسانی هستید که قصد دارید ایمپلنت دندان انجام دهید، باید بدانید که انجام این شیوه درمانی نیاز به سپری کردن مراحلی دارد که در این قسمت از آن‌ها نام می‌بریم و همچنین در صفحه مراحل ایمپلنت دندان دقیق این مراحل را توضیح داده ایم .

1 . معاینه اولیه

در ابتدا دندانپزشک به صورت دقیق و کامل اقدام به معاینه دندان‌های بیمار نموده و با مشاهده عکس‌هایی که بیمار از دندان خود تهیه کرده‌ است، وضعیت آن‌ها را به خوبی بررسی می‌کند. همچنین در معاینات اولیه، باید سلامت عمومی بیمار و داروهایی که احیاناً مصرف می‌کند به خوبی بررسی گردد. پس از آن که دندانپزشک در مورد قدرت و سلامت استخوان فک و لثه مطمئن شد، در مورد کاشت دندان تصمیم نهایی خود را می‌گیرد.

 1. 2. برنامه ریزی و نوبت دهی

بعد از این که وضعیت بیمار بررسی شد، برنامه ریزی درمانی صورت می گیرد و نوبت جراحی برای فرد تعیین می شود.

 1. بی حسی یا بیهوشی

پیش از شروع کار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرید که معمولا همراه بی حسی کم آرام بخش هم وجود دارد.

 1. خارج کردن دندان قبلی

اگر هنوز دندانی که آسیب دیده کشیده نشده باشد، باید ابتدا دندان را با دقت و ملایمت کشید تا آسیبی به استخوان و بافت های نرم وارد نشود. معمولا در ایت مرحله پیوند استخوان فک هم انجام می شود و مواد پیوندی استخوان در داخل استخوان حفره خالی دندان قرار می گیرند. در این صورت دندانپزشک دو تا شش ماه صبر می کند تا استخوان فک التیام پیدا کند و آرام شود و بعد شروع به جراحی می کند. در صورتی که ایمپلنت در بالای عقب دهان جای گذاری شود، گاهی به دلیل کم بودن ارتفاع استخوان فک در این ناحیه و احتمال سوراخ شدن سینوس و، عمل لیفت سینوس انجام می شود که در ان کف حفره سینوس بالا کشیده خواهد شد و زیر آن هم مواد پیوندی اضافه می شود.

 1. عمل جراحی اول

اگر تمامی شرایط لازم برای کاشت دندان را داشتید، پزشک شروع به جراحی کاشت دندان می‌نماید. در این شیوه ابتدا پایه‌ای که از جنس فلز تیانیوم است و ساختاری شبیه پیچ دارد، در استخوان فک قرار می‌دهد. پس از آن که ایمپلنت به خوبی در استخوان فک جای گرفت، سوراخ ایمپلنت را با استفاده از یک پیچ درپوش، به خوبی مهروموم می‌کند. پس از آن بیمار باید به مدت 4 الی 5 ماه صبر کند تا پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک سازگار شود.

6.عمل جراحی دوم

پس از آن که پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد، نوبت به عمل جراحی دوم می‌رسد. این عمل بسیار ساده‌تر از عمل اولی است؛ شیوه انجام آن به این صورت است که ابتدا دندانپزشک بر روی لثه یک برش کوچک ایجاد کرده و سپس یک قطعه فلزی به نام هیلینگ کپ را بر روی سر ایمپلنت قرار می‌دهد. این قطعه سبب می‌شود که لثه روی ایمپلنت را نپوشاند؛ پس از گذشت 10 الی 14 روز، آن قطعه فلزی برداشته شده و اباتمنت در قسمت داخلی ایمپلنت قرار می‌گیرد. همچنین در این مرحله، اباتمنت به خوبی قالبگیری می‌شود تا بر مبنای آن روکش دندان ساخته شود.

 1. نصب روکش دندان

معمولاً دندانپزشکان قبل از نصب روکش اصلی دندان، از یک روکش موقت استفاده می‌کنند که باید به مدت 4 الی 6 هفته بر روی ایمپلنت بماند. پس از آن که لثه اطراف دندان به خوبی جوش خورد و حالت طبیعی خود را به دست آورد، روکش دائمی بر روی آن نصب می‌گردد. این روکش با چسب مخصوص یا پیچ ثابت می‌شود.

مدت زمان لازم برای این درمان چقدر است؟

در حالت عادی چند ماه طول می کشد و تا ایمپلنت جایگذاری شود و بتوانید از دندان ایمپلنتی خود استفاده کنید. چرا که پس از کاشت ایمپلنت، باید به ستخوان فک فرصت دهید تا رشد کند و به سطح ایمپلنت جوش بخورد تا در نهایت ایمپلنت از ثبات کافی برای تحمل فشار فک برخوردار شود. سه تا شش ماه هم این فرایند زمان خواهد برد. بعد از اتصال اباتمنت، روکش دندان انجام می شود که در نهایت فرد صاحب دندان خواهد شد.

اگر پیش از کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان داشته باشید، چند ماه هم باید زمان برای جوش خوردن پیوند و آماده شدن استخوان برای کاشت ایمپلنت در نظر بگیرید. اما به هر حال اگر استخوان شرایط نسبتا خوبی داشته باشد، می تواند همزان با پیوند استخوان جایگذاری ایمپلنت را هم انجام داد.

در صورتی که بیمار شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت فوری را داشته باشد، تمامی این مراحل در طی یک روز انجام می شود. یعنی همان روزی که ایمپلنت برای شما جایگذاری می شود، روکش دندان هم روی آن متصل می شود تا جای دندان در داخل دهان خالی نباشد. این کار البته بیشتر جنبه زیبایی دارد نمی توانید از آن برای جویدن غذاها استفاده کنید.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان یا ایمپلنت، دارای مزایای بی شماری می‌باشد؛ به همین سبب است که بسیاری از افراد در سراسر جهان از این روش درمانی برای جایگزین نمودن دندان‌های از دست رفته خود استفاده می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت عبارتند از:

 • افزایش قدرت جویدن و بهبود غذا خوردن
 • به وجود آوردن زیبایی فراوان برای چهره و افزایش اعتماد به نفس
 • دوام و ماندگاری بسیار بالا
 • سرعت بالای کاشت
 • حفظ سلامت دهان و دندان

عوارض ایمپلنت دندان

بدون شک ایمپلنت نیز مانند بسیاری دیگر از شیوه‌های درمانی دندان، علاوه بر دارا بودن مزایای فراوان، معایب و عوارضی نیز به همراه دارد. البته اگر برای کاشت دندان خود به افراد غیر متخصص و بی تجربه مراجعه کنید، مسلماً این عوارض بیشتر خواهند بود؛ اما مراجعه به یک کلینیک درمانی معتبر و یک متخصص حاذق و با تجربه، عوارض ایمپلنت دندان را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد؛ از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد عفونت در محل کاشت پایه ایمپلنت
 • امکان به وجود آمدن آسیب به سایر دندان‌ها
 • ایجاد برخی از آسیب‌های عصبی که باعث درد و بی حسی لثه، لب و چانه می‌گردد.
 • مشکلات سینوسی

روش‌هایی برای مراقبت از ایمپلنت دندان

برای این که ایمپلنت شما همواره ماندگاری و دوام خود را حفظ نماید، باید از آن به خوبی مراقبت کنید؛ بسیاری از متخصصان عقیده دارند با مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان، می‌توان امیدوار بود که کارایی ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی باشد و بتوانید از آن برای سلامتی جسم و زیبایی چهره خود استفاده کنید. همچنان با ما همراه باشید تا به برخی از مهم‌ترین روش‌های مراقبت از ایمپلنت دندان اشاره کنیم:

 • پس از آن که کاشت دندان خود را انجام دادید، برای 1 روز از مسواک و خمیر دندان استفاده نکنید.
 • متخصصان مصرف چای، قهوه و سیگار را تا 3 روز پس از ایمپلنت دندان، اکیداً ممنوع کرده‌‌اند.
 • تجربه نشان دهنده آن است که مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر، ممکن است باعث آسیب‌های جدی به ایمپلنت دندان گردد، بنابراین تا حد امکان از مصرف این مواد بپرهیزید.
 • در هفته‌های ابتدایی کاشت دندان، از خوردن و نوشیدن مواد غذایی و نوشیدنی‌های بسیار گرم یا بسیار سرد خودداری کنید.

ایمپلنت دندان در تهران

برای انجام ایمپلنت یا کاشت دندان در تهران دکتر دهقان کی از مراکز مهم ایمپلنت در شهر تهران می باشد که با کادر حرفه ای و مجرب در این زمینه فعالیت می کند .

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

هزینه و قیمت ایملنت دندان در تهران کاملا متفاوت است و براساس کشور سازنده ایمپلنت و مارک ایمپلنت دندان و تعداد آن ها، محل اقامت، کیفیت مواد استفاده شده برای این روش درمانی تعیین می شود. علاوه بر آن محل کار و تجربه پزشک معالج هم در قیمت نهایی ایمپلنت دندان موثر است. هزینه کاشت ایمپلنت به فاکتورهای مختلفی همچون پایه ایمپلنت دندان، هزینه درمان های جانبی ایمپلنت و دستمزد متخصص ایمپلنت می باشد که همه افرادی که قصد ایمپلنت دندان خود را دارند، باید از تمام این هزینه ها آگاهی پیدا کنند. بهتر است قبل از شروع درمان ایمپلنت، با پزشک معالج خود درباره قیمت دقیق ایمپلنت دندان و تمام هزینه های جانبی مرتبط با آن صحبت کنید. در کل هزینه ایمپلنت دندان به موارد زیر بستگی دارد:

 • تعداد ایمپلنت دندان
 • جنس ایمپلنت، اباتمنت و روکش دندان
 • دو مرحله ای یا یک مرحله ای بودن جراحی ایمپلنت دندان
 • درمانهای جانبی مانند درمان عفونت لثه، پوسیدگی دندان و غیره
 • نیاز یا عدم نیاز به پیوند استخوان و نوع مواد پیوندی
 • دفعات مراجعه به متخصص ایمپلنت
 • هزینه های مربوط به عکس برداری و آزمایشهای دیگر
 • تخصص دندانپزشک
 • هزینه داروها و تسهیلات کلینیک
 • تکنولوژیها و تجهیزات مورد استفاده

سوالات متداول ایمپلنت دندان

بدون شک در ذهن افرادی که قصد دارند برای جایگزین دندان‌های از دست رفته خویش، روش ایمپلنت را انجام دهد، سوالات متعددی به وجود می‌آید. ما در این قسمت تلاش کرده‌ایم برخی از این سوالات را گردآوری نموده و به مهم‌ترین آن‌ها پاسخ دهیم؛ برخی از این سوالات عبارتند از:

1 . آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

بسیاری از افراد، از تصور درد ایمپلنت، از انجام آن خودداری می‌کنند و همواره اولین سوالی که در ذهن آن‌ها به وجود می‌آید این است که درد ایمپلنت دندان چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمامی مراحل اصلی کاشت دندان، با استفاده از بی حسی انجام می‌شود، بنابراین شما درد چندان زیادی در مرحله کاشت دندان در استخوان فک یا نصب روکش ایمپلنت احساس نخواهید کرد. بسیاری از بیماران اعتقاد دارند، دردی که در هنگام ایمپلنت و یا پس از انجام آن احساس می‌کنند، چیزی شبیه به عصب کشی دندان یا کشیدن دندان است؛ اما بدون شک انجام آن، ارزشش را دارد.

2. هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

پارامترهای مختلفی وجود دارند که بر روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار می‌باشند. به عنوان مثال شما به یک دندانپزشک مراجعه کرده‌اید یا متخصص ایمپلنت؟ خدمات درمانی که هر کدام از این پزشکان به شما ارائه می‌نمایند با همدیگر متفاوت است. همچنین اگر استخوان فک شما نیاز به پیوند استخوان داشته باشد، مسلماً هزینه‌های ایمپلنت افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین موارد دیگری مانند برند ایمپلنت، جنس ماده اولیه پایه و روکش ایمپلنت و تجهیزات کلینیک درمانی، بر روی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار هستند.

3. ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند، توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی، جلوگیری از تحلیل استخوان، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج

4.چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهیم؟

باید بگوییم که ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد بلکه عملکرد آن ها برای جویدن، گاز زدنو جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان، کاملا مشابه دندان طبیعی خود فرد است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه بر این که باعث حفظ جوانی و ساختار چهره می شود، با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماری های لثه و تحلیل استخوان فک هم جلوگیری می نماید.

5. دوام و عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول عمر ایمپلنت و تاج پروتزی به طور طبیعی بسیار زیاد و حتی چندین برابر دندان طبیعی است. تاج دندان اگر سرامیکی باشد می تواند تا 15 سال بدون هیچ گونه مشکلی کار کند و ایمپلنت دندان هم می تواند بیشتر از 25 سال با همان کیفیت اولیه در فک بیمار پایدار بماندو البته این ها در صورتی است که به بهداشت دهان و دندان رسیدگی کنید. همچنین کاشت ایمپلنت در فک و نحوه قرارگیری آن در استخوان فک هم از عواملی است که روی طول عمر ایمپلنت موثر است.

فیلم ایمپلنت دندان

2 دیدگاه

 1. مینا فوریه 19, 2023 در2:43 ب.ظ - پاسخ

  سلام ممنون از مطلب خوبتون .. فقط کاش قیمت کاشت دندان هم داخل سایت قرار میدادید

ارسال یک دیدگاه