کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید دهقان > مقالات پزشکی > بهترین متخصص ایمپلنت در تهران | معرفی 10 مرکز کاشت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران | معرفی 10 مرکز کاشت دندان

مرکز ایمپلنت

عناوین محتوایی که می خوانیم .

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

برای انجام ایمپلنت بهتر است که به بهترین دکتر ایمپلنت در تهران مراجعه کنید باید بدانید به طور کلی بین زمان قرار گیری ایمپلنت و زمانی که قابل استفاده است، چند ماه فاصله وجود دارد. علت آن نیز این است که بعد از  ایمپلنت باید به استخوان اجازه دهید رشد خود را انجام دهد و با ایمپلنت جوش بخورد. تنها در این صورت است که یک ایمپلنت مستحکم خواهید داشت و دندان کاشته شده می‌تواند فشار فک را تحمل کند. دندان پزشکان معتقدند برای دستیابی به این نتیجه بین ۳ تا ۶ ماه زمان احتیاج خواهد بود. بعد از گذشت این زمان باید برای اتصال اباتمنت و روکش دندان اقدام کنید و صاحب یک دندان جدید شوید.

این مراحل برای زمانی است که به پیوند استخوان نیاز نداشته باشید. در صورت نیاز به این عمل باید چند ماه فرصت دهید که پیوند جوش بخورد و استخوان برای  ایمپلنت آماده شود. البته در برخی موارد، در صورتی که استخوان شرایط خوبی دارد می‌توان پیوند استخوان و جایگذاری ایمپلنت را به صورت همزمان انجام داد. حتی در برخی موارد، بیمار برای  فوری شرایط مناسبی دارد. در این شرایط  ایمپلنت در یک روز انجام می‌شود. یعنی دندان پزشک در یک روز هم پایه ایمپلنت را در استخوان قرار می‌دهد و هم روکش را به آن متصل می‌کند. البته این کار تنها جنبه زیبایی دارد و عملا از این دندان نمی‌توان استفاده کرد.

در صورتی که می‌خواهید بدانید کاندید مناسبی برای ایمپلنت فوری هستید یا نه باید حتما  مشورت کنید؛ زیرا انجام این درمان به توانایی بدنی و سلامت دهان و دندان شما بستگی دارد و نمی‌توان تجویز کلی برای آن انجام داد.

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت ایمپلنت باید بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران انجام دهید زیرا که ایمپلنت در تهران با توجه به حساسیت ها موجود باید توسط بهترین تخصص ایمپلنت در تهران انجام شود از این رو در این مطلب به معرفی بهترین مرکز ایمپلنت در تهران میپردازیم.

امروزه به دلیل مشکلاتی که دندان‌های مصنوعی به وجود می‌آورند کمتر کسی از آن‌ها استفاده می‌کند. همه افراد ترجیح می‌دهند از گزینه‌های دیگری که شباهت زیادی به دندان طبیعی دارند استفاده کنند. ایمپلنت یکی از این گزینه‌ها است که جایگزین دندان می‌شود و به صورت استاندارد فضای خالی آن را پر می‌کند‌. در این روش از یک میله کوچک که مانند پیچ است استفاده می‌شود و با یک عمل جراحی آن را داخل استخوان فک قرار می‌دهند. با این کار پیچ به استخوان فک جوش می‌خورد و می‌توان تاج مصنوعی را بر روی آن قرار داد. به فرآیندی که در طی آن ایمپلنت با استخوان اطراف ادغام می‌شود، یکپارچگی استخوان (osseointegration) گفته می‌شود.

در واقع پایه ایمپلنت شبیه به ریشه دندان عمل می‌کند و روکش نقش تاج دندان را دارد. مزیتی که ایمپلنت دارد این است که در آن دندان کاشته شده به دندان‌های اطراف تکیه نمی‌کند و درون استخوان فک ثابت می‌ماند. معمولا اکثر ایمپلنت‌ها را از جنس تیتانیوم می‌سازند، اما ایمپلنت‌هایی که از زیرکونیا ساخته شده‌اند نیز در آن‌ها وجود دارد. زیرکونیا و تیتانیوم هر دو سازگار با بدن هستند و زمانی که از آن‌ها استفاده می‌شود، بدن آن را به عنوان ماده خارجی تلقی نمی‌کند و علیه آن واکنش نشان نخواهد داد.

در حال حاضر موفقیت کاشت دندان در تهران به روش ایمپلنت نزدیک به ۹۸ درصد تخمین زده شده است. به عبارت دیگر موفق ترین روش برای جایگزینی دندان محسوب می‌شود.

مدت زمان لازم برای ایمپلنت دندان در تهران چقدر است؟

 

آیا ایمپلنت در تهران درد دارد؟

ایمپلنت نیز مثل سایر جراحی‌ها و خدمات دندانپزشکی با درد همراه است. البته میزان و شدت درد در بیماران مختلف متفاوت است و به وضعیت دهان و دندان و شرایط جسمی آن‌ها بستگی دارد. علاوه بر این فاکتورهای دیگری مانند روش ایمپلنت، تعداد واحد‌های ایمپلنت و تعداد دندان‌های کشیده شده می‌توانند تعیین کننده میزان درد این روش باشند. در صورتی که بر اساس تشخیص دندان پزشک و نیاز بیمار به جراحی‌های پیش زمینه و تکمیلی مانند پیوند استخوان فک و لثه نیاز باشد، به طبع از آن بهبود زخم‌ها و دوره نقاهت افزایش خواهد یافت. در نتیجه بیمار باید برای زمان بیشتری درد این روش را متحمل شود.

بنابراین در صورتی که قصد دارید برای دندان از دست رفته‌تان از روش ایمپلنت استفاده کنید، باید به این موارد نیز توجه نشان دهید و خود را برای دوره نقاهت طولانی و درد نسبتا زیاد آماده کنید. در صورتی که  ایمپلنت در تهران توسط بهترین دندان پزشک انجام شده باشد، بیمار درد شدیدی را تجربه نخواهد کرد.

درد ایمپلنت در تهران تا چند روز طبیعی است؟

همانطور که گفته شد ایمپلنت با درد همراه است و شدت آن به بیمار بستگی دارد. البته باید در نظر داشته باشید که این درد فقط برای مدتی محدود طبیعی است و در صورت ادامه پیدا کردن احتمالا نشان دهنده عفونت، تورم، التهاب و ایجاد مشکل در جراحی ایمپلنت خواهد بود. به طور کلی درد ناشی از جراحی استخوان فک و ایمپلنت دندان حدود یک هفته الی ۱۰ روز طول می‌کشد. در صورتی که بعد از این زمان هم درد آن فروکش نکرد، باید به دندان پزشک خود مراجعه نمایید. در این زمینه بسیاری از ایمپلنتولوژیست‌ها اعتقاد دارند که درد این روش مرحله به مرحله است. به عبارت دیگر در هر مرحله، شدت درد کاهش می‌یابد و در نهایت برطرف می‌شود. بدین ترتیب مراحل درد  ایمپلنت دندان به صورت زیر هستند:

قیمت کاشت دندان در تهران به چه عواملی بستگی دارد؟

عمده قیمت ایمپلنت دندان در تهران به تخصص متخصص ایمپلنت دندان در تهران و همچنین تجربه ی پزشک بستگی دارد از این رو همواره توصیه میشود برای کاشت دندان حتما به بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران مراجعه کنید

آیا به دنبال بهترین مرکز کاشت دندان در تهران هستید؟

تهران با توجه به جمعیت بالا و نیازمندی‌های پزشکی گسترده، یکی از بهترین مکان‌ها برای دریافت خدمات ایمپلنت است. اما انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران می‌تواند چالش‌هایی داشته باشد.

برای یافتن بهترین مرکز کاشت دندان در تهران ، نیازمند بررسی‌های دقیق و کاملی هستید. از جمله ملاحظاتی که می‌توانید برای انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران در نظر بگیرید عبارتند از:

سوابق و تجربه متخصصان دندانپزشکی، فناوری و تجهیزات پیشرفته استفاده شده در مرکز، نظرات و تجارب قبلی بیماران، قابلیت ارائه خدمات پس از ایمپلنت با قیمت آن بررسی کنید.

پیدا کردن بهترین مرکز ایمپلنت در تهران ممکن است زمان‌بر و دشوار باشد، اما انتخاب مناسب از اهمیت بالایی در راه‌اندازی رضایتمندکننده فرآیند ایمپلنت دارد. با تحقیق و مشاوره با همکاران و دوستان، می‌توانید به انتخاب خوبی برسید و از مزایای مصرف ایمپلنت در تهران بهره‌برداری کنید.

بیشتر بخوانید:پیاده روی بعد از ایمپلنت

بهترین  دکتر ایمپلنت در تهران چه کسی است؟

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، یک پزشک با تجربه، عملکرد برجسته و دارای تحصیلات عالی در زمینه ایمپلنت است. این متخصص با داشتن دانش و آگاهی کامل از اصول عملیات ایمپلنت، پیشرفت های جدید در تکنولوژی دندانپزشکی و ابزارهای پیشرفته، بیماران خود را به عنوان یک هنرمند و با دقت و توجه به جزئیات درمان می کند.

این متخصص، به کاربردی کردن تجربه خود در تشخیص هر نوع مشکل دندانی و تعیین راهکارهای ایمپلنت متناسب با نیازهای هر بیمار، تمرکز دارد. همچنین، او با بهره‌مندی از روش‌های حداکثر تصویربرداری برای تشخیص حالت و جایگاه دندان، پذیرای بیماران جدیدی می‌باشد. تهران پر از متخصصان ایمپلنت است، اما برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، علاوه بر تصمیم‌گیری بر اساس بازخورد بیماران و تحقیق اینترنتی، می‌توانید با دانشجویان رشته دندانپزشکی در این شهر تماس حاصل کنید و درخواست مشاوره آنها را برای یافتن بهترین پزشک در زمینه ایمپلنت از آنها بخواهید.

بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

برترین کلینیک ایمپلنت در تهران ممکن است با توجه به نیاز و ترجیحات هر فرد متفاوت باشد. اما با ارائه خدمات با کیفیت و متناسب با نیازهای مراجعان، کلینیک های معتبری در تهران به عنوان برترین معرفی می شوند.

مهمترین ویژگی هایی که باید در یک کلینیک ایمپلنت بررسی شود، شامل تجهیزات پیشرفته، تجربه و مهارت متخصصین، خدمات پس از فرآیند جراحی و همچنین نوع مصالح استفاده شده در فرآیند ایمپلنت می باشد. بسیاری از کلینیک های ایمپلنت در تهران با دارا بودن ویژگی های مذکور، به عنوان برترین ها معرفی می شوند. اما نیز می توان به صورت لیست، به برترین کلینیک های ایمپلنت در تهران اشاره کرد.

 

معرفی بهترین مرکز ایمپلنت تهران

 

وجود مرکز ایمپلنت با ویژگی‌های برتر در تهران برای بسیاری از افرادی که در نیاز به ایمپلنت دندان هستند، بسیار حائز اهمیت است. بهترین مرکز ایمپلنت در تهران باید برخی از ویژگی‌های ممتاز را دارا بوده است.

به بیماران خدماتی از جمله ایمپلنت‌های کیفیت بالا، جراحان ماهر و مجهز به تجهیزات پیشرفته ارائه دهد. یکی از ویژگی‌های مهم در بهترین مرکز ایمپلنت تهران، کیفیت بالا و استفاده از مواد ایمپلنت با استانداردهای بین‌المللی است.

ایمپلنت‌های با کیفیت بالا باید از جنس ها میتالیک، نیمه متالیک یا سرامیک باشند، تا به بیمار ظاهر طبیعی و استحکام لازم را بدهند. همچنین، بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران باید از جراحان ماهر و مجرب بهره‌برداری کند، زیرا موفقیت عملیات ایمپلنت به طرز قابل توجهی به مهارت و تجربه جراح وابسته است.

در ضمن، استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین نیز از ویژگی‌هایی است که یک مرکز ایمپلنت برتر باید دارا باشد. این تجهیزات پیشرفته به جراحان کمک می‌کنند تا عملیات ایمپلنت را به صورت دقیق و بهینه انجام دهند و در نتیجه، بیماران نتایج مطلوبی را دریافت کنند. با این ویژگی‌ها، مرکز ایمپلنت باید بتواند به بیماران خدمات حرفه‌ای، امن و با کیفیتی ارائه دهد

به طور معمول امروزه افراد برای انجام ایمپلنت دندان به دنبال بهترین مرکز ایمپلنت در تهران هستند تا بتوانند در یک کلینیک خوب و تخصصی ایمپلنت در تهران  را انجام دهند.

در واقع برای ایمپلنت در تهران باید به دنبال کلینیکی مجهز باشید که تمامی امکانات به روز و مدرن را برای جراحی ایمپلنت دندان در تهران دارا باشد، تا بدون هیچ گونه مشکلی پروسه  طی شود.

در حال حاضر در شهر تهران مراکز متعددی برای ایمپلنت و جراحی ایمپلنت وجود دارد، اما به دلیل حساسیت بالای جراحی ایمپلنت توصیه می کنیم برای انجام این عمل به بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران مراجعه کنید.

برای پیدا کردن بهترین مرکز کاشت دندان در تهران علاوه بر امکانات و ابزار های کلینیک باید به کیفیت خدمات ایمپلنت نیز توجه داشته باشید، به طور مثال حتما باید دندانپزشکان حاضر در کلینیک از تخصص کافی برخوردار باشند تا بتوانند جراحی کاشت ایمپلنت را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان انجام دهند.

 

دکتر وحید دهقان

دکتر وحید دهقان، یکی از برجسته‌ترین پزشکان متخصص ایمپلنت دندان در ایران است. او در حوزهٔ ایمپلنت دندان و ترمیمی پزشکی فعالیت می‌کند و با استفاده از تجربیات و دانش خود، برای بیماران زیادی در شهرهای مختلف ایران و در خارج از کشور، کمک به بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان مهارت می‌کند.

در افتتاح رسمی کلینیک ایمپلنت دهقان، او با تلاش بی وقفه خود، توانسته است توانایی‌های ویژه‌ای را در ارائه خدمات پزشکی به بیماران پیدا کند. با داشتن تکنولوژی‌های نوین و کادری مجرب و متخصص، او دارای شناخت کامل از پروسه‌ی کاری و تکنولوژی دستگاه‌های مدرن ترمیمی است.

دکتر وحید دهقان با آگاهی دقیق از نیازهای بیماران، پیشنهادات و حل مشکلات خود را در راستای بهبود کیفیت زندگی آنان قرار می‌دهد. او به عنوان پزشک متعهد و پرتلاش، با هدف بهبود سلامت بیماران و رفاه آن‌ها، همیشه در کنار ایشان قرار می‌گیرد و سعی می‌کند بهترین خدمات پزشکی در بهترین مرکز ایمپلنت در تهران را ارائه دهد.

تهران قبادیان غربی 021-79658000

 

 

بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران

 

با مراجعه به بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران، می توان با آسودگی خاطر درمان ایمپلنت دندان را انجام داد و جای خالی دندان از دست رفته را پر کرد؛ در ادامه به معرفی بهترین مراکز ایمپلنت در تهران می پردازیم.

کلینیک ایمپلنت دکتر وحید دهقان یکی از بهترین مراکز برای  ایمپلنت در تهران محسوب می شود. این کلینیک با مجهز ترین امکانات، بهترین و با کیفیت ترین خدمات درمانی را به بیماران خود ارائه می دهد.
مرکز ایمپلنت تهران واقع در جردن تهران یکی دیگر از بهترین کلینیک های ایمپلنت دندان به شمار می آید.

در این کلینیک از روش های درمانی پیشرفته و به روز دنیا استفاده می شود. به همین خاطر، این مرکز توانسته تا به اکنون رضایت خاطر بسیاری از بیماران خود را به دست آورد.

مرکز ایمپلنت در تهران مجهز به با کیفیت ترین دستگاه های مورد نیاز برای ایمپلنت دندان می باشد. همچنین در این کلینیک، برای جراحی ایمپلنت از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد استفاده می شود.
مرکز ایمپلنت  دندان تهران این مرکز دارای کادری پر انرژی و آموزش دیده هستند و می توانند تمامی مراحل ایمپلنت دندان را به طور تخصصی انجام دهند.
یکی دیگر از کلینیک های ایمپلنت دندان که دارای بهترین متخصصین ایمپلنت هستند و از دستگاه های دیجیتال و پیشرفته برای درمان استفاده می کنند، مرکز کاشت دندان دکتر وحید می باشد.

در این کلینیک، علاوه بر جراحی ایمپلنت و کاشت دندان، خدمات دیگری مثل جراحی فک و صورت و بهبود طرح لبخند نیز انجام می شد.

آیا متخصص ایمپلنت بورد تخصصی دارد؟

بله، برای انجام عملیات ایمپلنت دندان، لازم است که به یک متخصص ایمپلنت مراجعه شود. این متخصص باید دارای تجربه و تخصص لازم برای اجرای این عمل باشد. اجرای ایمپلنت دندان، یک فرآیند پیچیده است که نیازمند دانش و تجربه در زمینه جراحی دهان و فک و همچنین روش های آزمایشگاهی و تصویربرداری است. متخصص ایمپلنت باید دارای دانش عمیق در مورد بیوماتریال ها، تحمل به بار وابسته به فیزیولوژی استخوان، ترمیم شده، و درمان قبل و بعد از عملیات باشد.

او باید بتواند به درستی ارزیابی کند که آیا بیمار برای ایمپلنت مناسب است یا خیر و بتواند برنامه درمانی مناسب برای بیمار تدوین کند. اهمیت داشتن متخصص ایمپلنت بورد تخصصی در انجام عملیات ایمپلنت دندان بسیار مهم است. با توجه به پیچیدگی و حساسیت این فرآیند، اطمینان حاصل کردن از دست متخصص ماهر و با تجربه ایمپلنت، نقش مهمی در موفقیت و پایداری ایمپلنت دندان ها دارد.

 

خدمات جانبی در مرکز ایمپلنت در تهران

ارائه خدمات جانبی در مراکز ایمپلنت در تهران بسیار مهم و ضروری هستند. این خدمات، به عنوان مکمل‌هایی جهت حمایت از فرایند ایمپلنت دندان به کار می‌روند و از نظرات ویژه‌ای برخوردارند.

این خدمات عموماً شامل تمامی فرایندهای جلوگیری از عفونت و سایر مشکلات پس از عمل ایمپلنت می‌شوند. به عنوان مثال، مراکز ایمپلنت دندان تهران از خدمات بیمارستانی یا پزشکان دهان‌و‌دندان کمک می‌گیرند.

این متخصصان مجرب قبل از عمل ایمپلنت دندان، دهان و دندان بیمار را بررسی کرده و وضعیت سلامت دهان را تشخیص می‌دهند. ضمناً، مراکز ایمپلنت دندان تهران خدمات پس از عمل نیز در اختیار بیمار قرار می‌دهند.

این خدمات شامل راهنمایی و توجیه چگونگی مراقبت صحیح از دندان کاشته شده است. همچنین، مشاوره‌های لازم برای حفظ و مراقبت از ایمپلنت دندان را نیز ارائه می‌دهند.

به طور کلی، خدمات جانبی در مراکز ایمپلنت دندان تهران اهمیت بسیاری دارند و کمک فراوانی در حفظ سلامت دهان و دندان‌های بیماران ایفا می‌کنید. پس از انجام عمل ایمپلنت دندان در چنین مراکزی، بیماران مطمئن خواهند بود که برای مراقبت و درمان حرفه‌ای در اختیار دارند.

 

بهترین مرکز ایمپلنت را چگونه بشناسیم؟

برای شناخت بهترین مرکز ایمپلنت ابتدا باید به نمونه کارهای کلینیک مربوطه مراجعه کنید و با مشاهده ی نمونه کار های ایمپلنت نسبت به انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت اقدام کنید

گام دوم برای شناخت بهترین مرکز ایمپلنت بررسی قیمت و گارانتی محصولات میباشد که نشان دهنده ی نوع یونیت های استفاده شده در کلینیک دندانپزشکی اس.

اگر نگران دندان پزشکی هستید حتما نسبت به ارائه خدمات جراحی ایمپلنت با بیهوشی نیز اقدام بفرمایید تا مشکلی در استفاده از خدمات دندان پزشکی نداشته باشید.

بهترین ایمپلنت کار تهران

جراحی ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های دندانپزشکی برای دندان های از دست رفته محسوب می شود، از آنجایی که جراحی ایمپلنت یک روش تخصصی است بهتر است برای اینکار به بهترین ایمپلنت کار تهران مراجعه کنید.

 

از این رو باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران را پیدا کنید، در ادامه موارد مهم در انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران را برای شما بیان خواهیم کرد.

شاخصه های اصلی بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

 

 

 • از اصلی ترین ویژگی های یک ایمپلنت کار تهران تجربه و میزان مهارت او است. با توجه به اینکه جراحی کاشت دندان دارای پروسه ای سخت و حساس است.

دندانپزشک متخصص ایمپلنت از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد تا بتواند در هنگام بروز مشکلات به صورت سریع بهترین تصمیم را بگیرد.

 • یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام انتخاب بهترین کلینیک ایمپلنت تهران در نظر داشته باشید استفاده از تجهیزات پیشرفته و با کیفیت که او برای ایمپلنتدندان استفاده می کند است.

استفاده از این امکانات به شما این اطمینان را می دهد که مراحل ایمپلنت در تهران به بهترین نحو و بدون هیچ گونه مشکلی انجام خواهد شد، همچنین به دلیل انجام اصولی جراحی ایمپلنت، دندان کاشته شده از دوام و طول عمر بالایی برخوردار خواهد بود.

 • یک دندانپزشک متخصص ایمپلنت خوب در درجه اول باید بتواند ارتباط خوب و موثر با بیماران برقرار کند، زیرا معمولا اکثر بیماران برای انجام درمان کاشت دندان دچار استرس و اضطراب می شوند و نمی توانند آرامش خود را حفظ کنند.
 • معمولا دندانپزشکانی که دارای تحصیلات بالاتری هستند روش های درمانی بیشتری را آموزش دیده اند. بنابراین با دانش مهارت بالای خود می توانند نسبت به همکارانی که دارای تحصیلات پایین تری هستند روش های بیشتر و نوین تری را برای ایمپلنت در تهران اتخاذ کنند.
  بهترین دکتر فک و صورت تهران
  در واقع زمانی که فردی دچار صدمه به فک، سر و صورت شود نیاز به مراجعه به بهترین دکتر فک و صورت تهران پیدا می کند. پزشک جراح فک و صورت کسی است که سال ها در این زمینه آموزش دیده است.

نکات تکمیلی متخصص جراحی فک و صورت

حقیقت این است که برخی پزشکان پس از اتمام دوره عمومی پزشکی خود اقدام به تحصیل در زمینه جراحی فک و صورت می کنند. می توانند پس از اتمام تحصیل و اخذ تخصص خود، افرادی که دچار آسیب به ناحیه سر شده اند را درمان کنند.

از آنجایی که درمان صدمات فک و صورت یکی از جراحی های حساس به شمار می آید و ممکن است که به عضله ها و دیگر استخوان ها نیز آسیب وارد شود، بنابراین بهتر است که در صورت نیاز به جراحی به بهترین متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

بهتر است بدانید که همه پزشکان متخصص فک و صورت جراحی های این حوزه را پس از اتمام سن رشد انجام می دهند. زیرا برای جراحی فک و صورت باید تمامی استخوان ها رشد و تکامل یافته باشند.یکی از مواردی که باید بدانید که به جراح فک و صورت مراجعه کنید جراحی دندان نهفته است این جراحی با توجه به پیچیدگی های لازم باید حتما به جراح و متخصص فک و صورت مراجعه کنید.

انواع روش‌های ایمپلنت در تهران در بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

ایمپلنت‌ها بر اساس روش کاشت به ۴ دسته تقسیم می‌شوند. اگر چه این ایمپلنت‌ها همگی یک هدف را دنبال می‌کنند و از نظر عملکرد شبیه به هم هستند، اما روش کاشت آن‌ها با هم متفاوت است. در ادامه به انواع روش‌های کاشت ایمپلنت دندان می‌پردازیم:

ایمپلنت اندواستیل (Endosteal)

امروزه رایج‌ترین و بهترین نوع ایمپلنت دندان، ایمپلنت‌ اندواستیل است که از نظر ظاهری پایه‌های گرد و کوچکی هستند. معمولا این نوع از ایمپلنت‌ها را از جنس تیتانیوم می‌سازند.

ایمپلنت ساب پریواستیل (Subperiosteal)

ایمپلنت ساب پریواستیل برای افرادی که استخوان فک آن‌ها مقاومت مناسبی برای انجام کاشت ندارد، استفاده می‌شود. در این روش ابتدا یک پایه فلزی در زیر لثه و بالای استخوان فک قرار می‌دهند؛ سپس روکش دندان را بر روی آن می‌گذارند.

ایمپلنت یک مرحله‌ای

در روش ایمپلنت دندان یک مرحله‌ای، همانطور که از نامش مشخص است فقط به یک مرحله جراحی نیاز دارد و پس از گذراندن دوره نقاهت دیگر احتیاجی به جراحی لثه نخواهد بود. در این روش پایه ایمپلنت‌ را به گونه‌ای درون استخوان فک قرار می‌دهند که بخشی از آن خارج از بافت لثه قرار گیرد؛ سپس تاج دندان را بر روی این قسمت بیرون زده قرار می‌دهند.

ایمپلنت دو مرحله‌ای

یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های ایمپلنت دندان، ایمپلنت‌ دو مرحله‌ای است. در این روش ابتدا ایمپلنت‌ را درون استخوان فک و زیر لثه قرار می‌دهند؛ سپس بالای آن را بخیه می‌زنند. پس از سپری کردن دوره بهبودی و طول درمان، دوباره بافت لثه باز می‌شود و با یک جراحی دیگر، روکش و تاج را به پایه ایمپلنت‌ متصل می‌کنند.

مراحل کاشت ایمپلنت‌ در مرکز ایمپلنت غرب تهران

 

مراحل کاشت ایمپلنت در مرکز ایمپلنت غرب تهران، بر اساس روش انتخاب شده توسط پزشک و وضعیت بیمار متفاوت خواهد بود. اما برخی از مراحل این روش در همه تکنیک‌ها مشترک هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

معاینه و شروع درمان

در اولین مرحله، مراجعه کننده باید به یک جراح و متخصص مراجعه کند تا وضعیت دندان‌ها و سلامت او بررسی شود. در این مرحله گرفتن تصاویر رادیولوژی حائز اهمیت است.

آماده شدن برای جراحی

دندانپزشک با انجام معاینات اولیه تشخیص می‌دهد که بیمار به درمان‌های اضافی مثل پیوند استخوان احتیاج دارد یا خیر. پیوند استخوان می‌تواند به صورت جداگانه یا همزمان با جراحی ایمپلنت انجام شود.

 ایمپلنت

مرحله ایمپلنت در تهران بر اساس شرایط فرد و تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز متفاوت خواهد بود. به طور کلی این مرحله بین ۱ تا ۶ ساعت به طول می‌انجامد و همراه با بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد. برای ایمپلنت در تهران باید پایه ایمپلنت‌ درون استخوان فک قرار بگیرد.

دوره نقاهت و ریکاوری

پس از اتمام جراحی، وارد مرحله ریکاوری خواهید شد. در این زمان که معمولا بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد، پایه ایمپلنت توسط بافت استخوانی فک احاطه می‌شود یا به عبارت دیگر با آن جوش می‌خورد.

اتصال اباتمنت و روکش دندان

پس از اینکه پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش خورد، دندانپزشک اباتمنت را به پایه ایمپلنت‌ متصل می‌کند. سپس یک روکش بر روی آن قرار می‌دهد که به صورت موقتی است تا زمانی که روکش مخصوص دندانتان آماده شود.

مراقبت‌های بعد از درمان

بعد از درمان ممکن است عوارض جانبی اندکی را تجربه کنید که با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانید آن‌ها را به حداقل برسانید و باعث افزایش طول عمر ایمپلنت شوید.

مزایای کاشت ایمپلنت در بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

در صورتی که کاشت ایمپلنت در مراکز معتبر انجام نشود می‌تواند خطرات و عوارض زیادی به همراه داشته باشد. برای مثال منجر به عفونت در محل کاشت، آسیب به اعصاب و ساختارهای اطراف ایمپلنت و … خواهد شد. اگر  ایمپلنت در بهترین مرکز ایمپلنت در تهران انجام شود، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • تمامی جراحی‌های ایمپلنت در تهران که در بهترین مرکز ایمپلنت تهران انجام می‌شوند، موفقیت آمیز خواهند بود.
 • انجام این روش در مراکز معتبر باعث اطمینان مراجعه کنندگان از نتیجه می‌شود. بیماران پس از کاشت ایمپلنت با اعتماد به نفس و به راحتی می‌توانند لبخند بزنند، صحبت کنند و غذا بخورند.
 • متخصصان بهترین مرکز ایمپلنت در تهران از بهترین و مرغوب‌ترین مواد استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل دوام و ماندگاری ایمپلنت‌های کاشته شده توسط آن‌ها بسیار بالا است.
 • با کاشت ایمپلنت در این کلینیک‌ها، استخوان فک شما نیز سالم خواهد ماند.

چگونه بهترین مرکز ایمپلنت تهران را پیدا کنیم؟

از آنجایی که انتخاب مرکز ایمپلنت و ایمپلنتولوژیست تاثیر مستقیمی بر زیبایی و سلامت دندان‌های افراد دارد. انتخاب یک متخصص که بتواند جراحی لثه، پروتزگذاری و کاشت را به بهترین شکل انجام دهد، نه تنها سلامت جسمانی بیمار را تامین می‌کند؛ بلکه اعتماد او را جلب می‌کند و نگرانی و استرس را از او دور خواهد کرد.

معمولا اکثر مردم از حضور در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی واهمه دارند. انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت، علاوه بر درمان مناسب، از اضطراب مراجعه کننده نیز می‌کاهد. برای اینکه بتوانید بهترین مرکز ایمپلنت تهران را پیدا کنید بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

سابقه متخصص و مرکز ایمپلنت

نتایج موفقیت آمیز مرکز ایمپلنت و سوابق موثر دندانپزشک جزو نکاتی هستند که پیش از ایمپلنت‌ باید مورد توجه قرار دهید. هر چقدر دندانپزشک کاشت ایمپلنت بیشتری انجام داده باشد، تجربه بالاتری خواهد داشت و می‌تواند بیمار را به نتیجه دلخواه برساند. برای اطلاع از دانش و سابقه دندانپزشک و کیفیت مرکز ایمپلنت، کافی است که نام آن‌ها را در گوگل جستجو کنید.

علاوه بر این می‌توانید در صفحه اینستاگرام یا سایت مرکز ایمپلنت، تجربه سایر مراجعه کنندگان را ببینید. حتی می‌توانید برای اطمینان از عملکرد دندانپزشکان مراکز ایمپلنت‌، با مراجعه کنندگان ارتباط برقرار کنید.

دریافت مشاوره اولیه

معمولا بهترین مراکز ایمپلنت، قبل از شروع این روش یک جلسه مشاوره برای مراجعه کنندگان قرار می‌دهند. در این جلسه مشاوره بیمار می‌تواند درخواست‌ها و انتظارات خود را با دندانپزشک در میان بگذارد. علاوه بر این می‌تواند از دندانپزشک خود درخواست کند که نمونه کارهایش را به او نشان دهد. یک متخصص حرفه‌ای به تمامی انتظارات بیمار گوش می‌دهد و تا حد ممکن طبق آن‌ها پیش می‌رود.

در جلسه مشاوره به رفتار کارکنان مرکز ایمپلنت و دندانپزشک خود توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

پرس و جو از آشنایان

برای اینکه بهترین نتیجه را از کاشت ایمپلنت بگیرید، بهتر است از تجربیات آشنایان، دوستان و همکاران در این زمینه استفاده کنید. در صورتی که از مرکز ایمپلنت خود راضی هستند، شما نیز می‌توانید با اطمینان به آنجا مراجعه کنید. از آنجایی که جراحی ایمپلنت زمان‌بر و هزینه‌بر است، پیشنهاد می‌شود از تجربیات کسانی که این کار را انجام داده‌اند استفاده کنید تا در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی نمایید.

قیمت ایمپلنت به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت ایمپلنت، به عوامل گوناگونی وابسته است، از جمله تعداد دندان‌هایی که باید جایگزین شوند، وضعیت کلی دهان و لثه، نوع مصالح مورد استفاده برای ایمپلنت و همچنین تعداد مراحل درمانی که باید طی شوند.

در اکثر موارد، قیمت ایمپلنت، بالاتر از روش‌های دیگر جایگزینی دندان مانند پل و دندان مصنوعی است. با این حال، به دلیل طول عمر بیشتر و استحکام بالاتر ایمپلنت‌ها، در طولانی مدت، هزینه بیشتری را صرفه جویی می‌کنند. همچنین، برای اطلاعات دقیقتر در مورد قیمت ایمپلنت، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا با توجه به وضعیت شما، قیمت مناسبی برآورد شود

در نظر داشته باشید که متخصص جراح فک و صورت دارای جواز طبابت باشد. سابقه کار و تجربه خوبی نیز دارا باشد. در این صورت می توان با خیال راحت برای جراحی فک و صورت به پزشک مورد نظر مراجعه کرد. از نتیجه عالی و موفقیت آمیز عمل فک و صورت بهره مند شد.

در هر صورت اگر به دنبال یک متخصص خوب و مناسب در تهران هستین حتما باید نمونه کارهای جراح مربوطه رو مشاهده

برای انتخاب بهترین تخصصی برای خود، لازم است نمونه کارهای جراح مربوطه را مشاهده کنید. این نمونه کارها شامل عکس‌های قبل و بعد از جراحی، شواهد موفقیت و ارتباط با بیماران قبلی است. با مشاهده این نمونه کارها، می‌توانید بیشتر درباره تجربه و مهارت جراح موردنظر خود بدانید و از جزئیات جراحی‌های قبلی او آگاه شوید.

همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها و بلاگ‌های متخصصین، نظرات و تجربیات بیماران را مطالعه کنید. این نظرات می‌توانند به شما در انتخاب متخصص مناسب کمک کنند و از تجربیات بیماران قبلی استفاده کنید.

در نهایت، مشاوره با افرادی که تجربه این خدمات را دارند، نیز مفید خواهد بود.

کاندیدای مناسب برای  ایمپلنت در بهترین مرکز ایمپلنت تهران

در صورتی که یک یا چند عدد از دندان‌هایتان را از دست داده‌اید، یا دندان پوسیده‌ای دارید که نیاز به کشیدن دارد، ایمپلنت‌ دندان بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌های شما خواهد بود. کاندیدای مناسب برای  ایمپلنت باید ویژگی‌های زیر را دارا باشند:

 • برای اینکه  ایمپلنت موفقیت‌آمیز باشد، بیمار باید لثه مناسب و سالمی داشته باشد. داشتن مشکلات لثه مثل بیماری پریودنتال می‌تواند عوارض ایمپلنت را افزایش دهد.
 • از آنجایی که ایمپلنت‌ها در فک قرار می‌گیرند و به حمایت استخوان اطراف نیاز دارند، متقاضیان باید تراکم استخوانی کافی داشته باشند.
 • متقاضیان  ایمپلنت دندان باید از سلامت کامل دهان و دندان برخوردار باشند.

لوازم و تجهیزات بهترین مرکز ایمپلنت در تهران

 

بهترین مرکز ایمپلنت در تهران باید از بهترین و پیشرفته‌ترین ابزار و تجهیزات استفاده کند. استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود که بهترین نتیجه از ایمپلنت به دست آید. در ادامه به برخی از لوازم و تجهیزات مورد استفاده برای ایمپلنت‌ اشاره می‌کنیم:

 • فیکسچر
 • هیلینگ
 • کوپینگ
 • پیچ ایمپلنت
 • آنالوگ
 • آچار دستی
 • آچار ترک
 • کاوراسکرو
 • ایمپرشن کوپینگ

سن مناسب برای  ایمپلنت در مرکز ایمپلنت غرب تهران

 

درست است که در زمان معاینه برای  ایمپلنت، پزشک به مواردی مانند سلامت عمومی، سلامت دهان و دندان، تعداد دندان‌های از دست رفته، محل دندان‌ها و وضعیت استخوان فک توجه بیشتری نسبت به سن نشان می‌دهد، اما همچنان سن جزو مهم‌ترین معیارها برای انجام ایمپلنت است. در کودکان و نوجوانان همزمان با تغییرات جسمی و رشد قدی، استخوان فک نیز در حال تغییر و رشد کردن است. به همین دلیل نباید  ایمپلنت در سن زیر ۱۸ سال انجام شود.

در صورتی که جراحی در این سنین انجام شود، رشد فک باعث کوتاه شدن پایه ایمپلنت‌ و کشیدن تاج دندان به سمت داخل می‌شود. علاوه بر این زمانی که به  چند ایمپلنت‌ نیاز است، به دلیل استفاده از چند پیچ و تاج دندان، در برابر رشد استخوانی مقاومت ایجاد می‌شود و فک دفرمه شده و فرم صورت تغییر خواهد کرد. اما پس از سن ۱۸ سالگی، رشد فک متوقف می‌شود و چنین مشکلاتی ایجاد نخواهد شد.

بنابراین بهترین سن برای  ایمپلنت بعد از ۱۸ سالگی است. البته امکان ایمپلنت‌ تک دندان و محدود برای افراد زیر ۱۸ سال وجود دارد، اما بعد از سن ۱۸ سالگی ایمپلنت‌ باید خارج شود و ایمپلنت جدیدی هم سطح با سایر دندان‌ها جایگزین آن شود.

 

ماندگاری  ایمپلنت در بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

 

بیش از ۹۵ درصد از جراحی‌های ایمپلنت‌ موفقیت‌آمیز بوده‌اند و پایه ایمپلنت‌ با استخوان فک به طور کامل جوش خورده است. به طور تقریبی، ماندگاری ایمپلنت‌ دندان ۲۰ تا ۲۵ سال تخمین زده شده است. توجه داشته باشید که در افراد سیگاری یا افراد مبتلا به دیابت، طول عمر ایمپلنت کاهش خواهد یافت. البته با چکاپ منظم و رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانید ماندگاری ایمپلنت‌ را افزایش دهید. برخی از عوامل تاثیرگذار بر طول عمر و ماندگاری  ایمپلنت عبارتند از:

 • شرایط انجام جراحی
 • تخصص جراح
 • جنس ایمپلنت‌
 • رعایت مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های بعد از
 • سلامت عمومی متقاضی

کاندیدای نامناسب کاشت ایمپلنت در بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

اگر چه اکثر علاقمندان می‌توانند از خدمات بهترین فوق تخصص ایمپلنت در تهران استفاده کنند و دندان‌های از دست رفته خود را جایگزین نمایند، اما برخی افراد برای انجام آن محدودیت دارند. کاندیدای نامناسب کاشت ایمپلنت عبارتند از:

سن پایین

برای کاشت ایمپلنت در مراکز ایمپلنت در تهران محدودیت سنی وجود دارد و کودکان و نوجوانان نمی‌توانند برای انجام آن اقدام کنند. همه متخصصان معتقدند که هیچ وقت برای کاشت دندان دیر نیست؛ بنابراین در سنین پایین آن را انجام نمی‌دهند. بسیاری از سالمندان نیز فکر می‌کنند که در سن بالا نمی‌توانند برای کاشت ایمپلنت اقدام کنند، اما این تصور اشتباه است. همه افراد به جز کودکان و نوجوانان می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. در سنین پایین استخوان فک همچنان در حال رشد و تغییر کردن است و این رشد تا اواخر نوجوانی و حدودا اوایل دهه ۲۰ زندگی ادامه دارد. اگر در این سنین برای کاشت دندان اقدام شود، ممکن است رشد فک با مشکل مواجه شود یا ایمپلنت کاشته شده کارایی خود را از دست دهد.

مصرف دخانیات

افرادی که به میزان زیاد سیگار و دخانیات مصرف می‌کنند، کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری غرب تهران نخواهند بود. زمانی که برای کاشت دندان مراجعه می‌کنید حتما دندانپزشک در رابطه با عادات زندگی‌تان مثل مصرف دخانیات و الکل سوالاتی می‌پرسد. چرا که الکل تاثیر منفی بر روی انعقاد خون گذاشته و جراحی را با مشکل روبرو می‌کند. دخانیات و سیگار نیز گردش خون را کند کرده و منجر به کاهش اکسیژن رسانی به بافت‌ها خواهند شد. مصرف الکل و دخانیات سرعت بهبودی را کاهش داده و با اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، احتمال ابتلا به عفونت را بیشتر می‌کند. البته در صورتی که الکل مصرف می‌کنید یا سیگار می‌کشید، باز هم می‌توانید برای جراحی ایمپلنت اقدام کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مدت چند هفته قبل و بعد از جراحی، مصرف آن‌ها را کنار بگذارید. علاوه بر این باید بیشتر از سایرین بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

کم بودن تراکم استخوان فک

معمولا برخی از افرادی که استخوان فک آن‌ها تراکم یا حجم کافی ندارد نمی‌توانند برای کاشت ایمپلنت اقدام کنند. شرایط استخوان فک تعیین کننده موفقیت این جراحی خواهد بود. زمانی که پایه ایمپلنت درون فک قرار داده می‌شود، استخوان باید رشد کند و به آن جوش بخورد تا دندان کاشته شده را در جای خود نگه دارد. در افرادی که تراکم استخوان فک آن‌ها مناسب نیست، بعد از کشیدن دندان این استخوان شروع به ضعیف شدن و تحلیل رفتن می‌کند؛ بنابراین حجم زیادی از آن از دست می‌رود و دیگر قابلیت کاشت ایمپلنت وجود نخواهد داشت. با نظر دکتر فوق تخصص ایمپلنت در تهران، در صورتی که شرایط را داشته باشید می‌توانید برای پیوند استخوان اقدام کنید و در صورت افزایش تراکم، کاشت ایمپلنت را انجام دهید.

وجود بیماری‌های دهانی

در صورتی که دچار عفونت دندان یا عفونت لثه شده‌اید، کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت نخواهید بود. در صورت داشتن این مشکلات باید ابتدا برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کرده و سپس کاشت ایمپلنت را‌ انجام دهید.

بارداری

زنان باردار ممکن است کاندید نامناسبی برای کاشت ایمپلنت باشند. اگر چه پزشکان توصیه می‌کنند که مادران در دوران بارداری مراقبت‌های بهداشتی و درمانی دندان و دهان مانند جرم‌گیری یا معاینه منظم را انجام دهند، اما در رابطه با درمان‌های انتخابی مثل ایمپلنت پیشنهاد آن‌ها این است که بعد از سه ماهه اول این کارها انجام شوند. با این وجود بهترین متخصصان ایمپلنت تهران پیشنهاد می‌کنند که بیمار تا اتمام دوره بارداری منتظر بماند؛ سپس برای کاشت دندان اقدام کند. اگر چه تحقیقات نشان داده‌اند که استعمال بی‌حسی موضعی در زمان بارداری ضرری ندارد، اما باید توجه داشته باشید که بی‌حسی به کار رفته برای کاشت ایمپلنت قوی‌تر است و می‌تواند برای جنین یا مادر مشکل‌ساز باشد.

علاوه بر این برای جراحی ایمپلنت به عکسبرداری رادیولوژی نیاز است که با اشعه ایکس صورت می‌گیرد و انجام آن در سه ماهه اول بارداری ممنوع می‌باشد. بنابراین برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی بهتر است تا بعد از زایمان منتظر بمانید.

درد در هفته اول

به طور کلی در هفته اول بعد از جراحی و کاشت ایمپلنت بیمار باید درد نسبتا زیادی را تحمل کند. بنابراین در این زمان نباید نسبت به میزان و شدت درد نگرانی داشته باشید. در هفته اول مصرف آنتی بیوتیک و مسکن را بر اساس تجویز و نظر دندان پزشک انجام دهید.

درد در هفته دوم

معمولا در هفته دوم، درد و التهاب ناشی از ایمپلنت کاهش می‌یابد. چون در این زمان بیمار به میزان مشخص از داروی مسکن و آنتی بیوتیک استفاده کرده است. البته اگر در هفته دوم، درد استخوان فک و لثه شدید و غیرقابل تحمل باشد باید مجددا به دندانپزشک خود مراجعه نمایید و بر اساس دستور او مصرف داروهای مسکن را ادامه دهید.

درد در ماه سوم و چهارم

در صورتی که احساس کردید درد ایمپلنت بعد از گذشت ۳ تا ۴ ماه باز هم همراه شما است، ممکن است نشانه بدی باشد و باید آن را جدی بگیرید. در این موارد باید با دندانپزشک مشورت کنید؛ چون احتمال عفونت وجود دارد و ممکن است این درد به دلیل پس زدن ایمپلنت ایجاد شده باشد. اصلی‌ترین دلایلی که باعث وجود درد ناشی از ایمپلنت تا ماه سوم و چهارم می‌شوند عبارتند از:

 • ضعف سیستم ایمنی بدن
 • پس زدن ایمپلنت
 • خونرسانی ضعیف به اطراف ایمپلنت
 • تداخل داروهای مسکن
 • فشار زیاد بر روی ایمپلنت کاشته شده
 • بروز عفونت در ناحیه کاشت
 • آسیب دیدگی رشته‌های عصبی دندان و بافت لثه
 • واکنش آلرژیک نسبت به پایه تیتانیومی و سایر اجزای ایمپلنت

لازم به ذکر است که در برخی از افراد ممکن است درد ناشی از ایمپلنت تا یک سال ادامه داشته باشد. معمولا این مشکل به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، استعمال دخانیات، دندان قروچه و کمبود تراکم استخوان فک و بافت لثه رخ می‌دهد. در این مواقع پیشنهاد می‌شود که به دندانپزشک خود مراجعه نمایید تا ضمن شناسایی علت بروز درد، بهترین راهکار را برای درمان آن ارائه دهد.

روش های درمان درد ایمپلنت

حتی اگر کاشت ایمپلنت را در بهترین مرکز ایمپلنت در تهران انجام دهید، باز هم ممکن است متحمل درد شوید. درد ناشی از ایمپلنت اجتناب ناپذیر است، اما معمولا با مراقبت‌های بعد از درمان و رعایت توصیه‌های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران این درد تا حد زیادی کنترل می‌شود. در صورتی که با رعایت این نکات همچنان احساس درد داشتید می‌توانید از روش‌های زیر برای بهبودی سریع‌تر و کاهش درد ایمپلنت استفاده نمایید:

به دستورالعمل‌های دکتر ایمپلنت در تهران توجه کنید

به هیچ عنوان به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های دندانپزشکتان بی‌توجه نباشید. معمولا دکتر برای جلوگیری از درد، آنتی بیوتیک و مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن برای بیمار تجویز می‌کند تا درد او را کنترل نماید.

قرقره آب نمک

در زمان‌های گذاشته برای کاهش درد دندان از قرقره با آب نمک استفاده می‌شد؛ چرا که این کار می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌ها را از بین ببرد و از ایجاد عفونت جلوگیری نماید. بعد از کاشت ایمپلنت نیز در صورت شدت گرفتن درد می‌توانید این روش را اجرا کنید.

استفاده از درمان‌های خانگی

گاهی اوقات درمان‌های خانگی تا حد زیادی کمک کننده خواهند بود. در صورتی که احساس کردید ناحیه جراحی دچار خونریزی شده، یک چای کیسه‌ای مرطوب را بر روی آن قرار دهید و گاز بگیرید. اسید تانیک موجود در آن به انقباض عروق و قطع خونریزی کمک می‌کند. بهتر است در زمان مسواک زدن، ناحیه ایمپلنت را مسواک نزنید تا لثه تحریک نشود. می‌توانید به جای آن از محلول آب نمک گرم استفاده کنید تا بقایای مواد غذایی را حذف کند و از آسیب به دندان‌ها جلوگیری نماید.

پیروی از یک رژیم غذایی مناسب

تا چند هفته بعد از عمل، مصرف غذاها و خوراکی‌های چسبناک و سفت ممنوع است؛ چرا که می‌توانند درد ایمپلنت را افزایش دهند. فقط می‌توانید غذاهای نرم میل کنید تا فشاری به ایمپلنت وارد نشود. با این وجود باید بتوانید در رژیم غذایی خود، مواد مغذی و ویتامین‌ها را قرار دهید تا بدنتان روند بهبودی را سریع‌تر طی کند. یک روز بعد از جراحی نباید غذاها یا نوشیدنی‌های داغ مصرف کنید. علاوه بر این تا چند روز استفاده از نی ممنوع است؛ چرا که مکش حاصل از آن می‌تواند لخته خون را از محل جدا کند و خونریزی و درد را تشدید نماید.

دوری از سیگار و الکل

یکی از کارهایی که می‌تواند به ایمپلنت آسیب بزند، مصرف الکل، سیگار و قلیان است‌. سیگار در روند بهبودی اختلال ایجاد می‌کند و مسیری برای ورود عفونت به دهان باز می‌کند. در صورتی که می‌خواهید درد ناشی از ایمپلنت سریع‌تر بهبود یابد، باید حداقل به مدت ۲ ماه سیگار را ترک کنید. الکل نیز سرعت بهبودی را کاهش می‌دهد و حداقل به مدت ۷۲ ساعت بعد از کاشت نباید مصرف شود.

استراحت کافی

بدن در هنگام خواب زمانی را برای بازسازی پیدا می‌کند؛ به همین دلیل در بهترین مرکز ایمپلنت پیشنهاد می‌شود که برای کاهش درد و تسریع بهبودی حتما شب‌ها ۸ ساعت بخوابید. به مدت یک هفته نیز باید از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید. ورزش کردن نیز در این زمان ممنوع است. بسیاری از بیماران بعد از کاشت نهایی ایمپلنت به سرکار می‌روند؛ چون ممکن است درد کمی داشته باشند. اما در زمان پیوند استخوان و لیفت سینوس باید حتما زمانی را برای استراحت قرار دهید. بهترین متخصص ایمپلنت در تهران به شما اطلاع می‌دهد که تا چه اندازه به استراحت احتیاج دارید.

عوامل تشدید کننده درد ایمپلنت دندان

اگر چه احساس درد بعد از کاشت دندان در بهترین کلینیک ایمپلنت طبیعی است، اما گاهی اوقات برخی از شرایط و عوامل درد بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند و تشدید کننده درد هستند. باید تا حد امکان از بروز آن‌ها جلوگیری کنید تا درد شما تسکین پیدا کند. عوامل تشدید کننده درد کاشت دندان عبارتند از:

شل شدن کپ هیلینگ

کپ هیلینگ یک پیچ بسیار کوچک می‌باشد که بر روی ایمپلنت قرار می‌گیرد و می‌تواند لثه را بهبود بخشد. گاهی اوقات در زمان ریکاوری، کپ هیلینگ شل می‌شود که این مسئله منجر به ایجاد درد در ناحیه ایمپلنت خواهد شد. در این شرایط باید به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا پیچ را خارج کرده، تمیز نماید و دوباره آن را در جای خود قرار دهد. در زمان خارج یا وارد کردن کپ هیلینگ نیز ممکن است متحمل درد شوید.

شل شدن ایمپلنت

شل شدن ایمپلنت نیز مانند شل شدن کپ هیلینگ درد را تشدید می‌کند. معمولا زمانی ایمپلنت دچار شل شدگی می‌شود که تراکم کافی در استخوان فک وجود نداشته باشد؛ بنابراین فک قابلیت نگهداری ایمپلنت را نخواهد داشت. در صورتی که برای کاشت دندان به بهترین مرکز ایمپلنت مراجعه کنید، پیش از کاشت تراکم استخوان فک شما را بررسی می‌کنند و در صورت نیاز عمل پیوند استخوان انجام می‌دهند. البته گاهی اوقات با وجود این عمل باز هم امکان شل شدن ایمپلنت وجود دارد که در این صورت دندانپزشک باید ایمپلنت را بردارد یا آن را عوض کند.

عفونت لثه

در صورتی که لثه عفونت کند، ممکن است ایمپلنت با مشکل مواجه شود و درد زیادی در آن ناحیه به وجود آید. در صورت مشاهده علائم باید سریع‌تر به دندان پزشک مراجعه کنید. اگر عفونت زود تشخیص داده شود، بدون آسیب به ایمپلنت درمان خواهد شد.

پس زدن ایمپلنت

پس زدن ایمپلنت در صورتی رخ می‌دهد که ایمپلنت نتواند به خوبی با استخوان فک ادغام شود؛ بنابراین بدن آن را پس می‌زند. در این صورت ایمپلنت شل شده و درد شدیدی را به همراه خواهد داشت.

22 دیدگاه

 1. رضا اصغری نوامبر 21, 2023 در5:44 ب.ظ - پاسخ

  سلام از بهترین مراکز ایمپلنت دکتر وزیری هستش لطفا معرفی بفرمایید

 2. علائم سرطان فک پایین دسامبر 19, 2023 در10:41 ق.ظ - پاسخ

  […] گاهی اوقات بیماران که برای انجام کاشت دندان به بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران مراجعه میکنند باید از لیست سایت بهترین پزشکان نسبت […]

 3. معصومه ژانویه 10, 2024 در3:49 ق.ظ - پاسخ

  مطالب بسیار خوبی دارید.

 4. مینا ژانویه 11, 2024 در2:10 ق.ظ - پاسخ

  سلام علیکم من پیش متخصص ایمپلنت در تهران که در سایت معرفی کردید مراجعه کردم

 5. رضا ژانویه 12, 2024 در2:09 ق.ظ - پاسخ

  مطالب خوبی ارائه کردید ممنون

 6. علیرضا ژانویه 14, 2024 در11:43 ب.ظ - پاسخ

  سلام وقت بخیر من همیشه برای کاشت دندانم به بهترین مرکز ایمپلنت در تهران در مجله شما پیدا کردم عالیه دمتون گرم

 7. احمد ژانویه 21, 2024 در1:59 ق.ظ - پاسخ

  سلام وقتتون بخیر مجله عالی دارید من یکی از خواننده های پر پا قرص مجله شمام

 8. مینا نوروزی ژانویه 21, 2024 در4:23 ق.ظ - پاسخ

  مجله خوبی دمتون گرم ❤❤❤

 9. علی دادا ژانویه 21, 2024 در11:25 ب.ظ - پاسخ

  سلام وقت بخیر دکترهای خوبی معرفی می کنید عالیه

 10. محمد رضا ژانویه 24, 2024 در1:37 ق.ظ - پاسخ

  سلام وقتتون بخیر مطالبتون عالیه دست مریزاد

 11. علیرضا ژانویه 28, 2024 در5:25 ب.ظ - پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  دکتر شاکر بهترین دکتر ایمپلنت در تهران هستن من رازی ام سالهاست از کاشت دندانم رازیم مجله خوبتون ممنون

 12. رضا عیوضی ژانویه 31, 2024 در11:32 ق.ظ - پاسخ

  سلام وقت بخیر
  مجله خوبی دارید و پرطرفدار

 13. زهرا فوریه 3, 2024 در2:49 ق.ظ - پاسخ

  سلام مجله خوبی دارید.

 14. رضا فوریه 5, 2024 در3:32 ق.ظ - پاسخ

  سلام دکتر دهقان از بهترین دکتر ایمپلنت در تهران هستند من خیلی رازیم.

 15. مینا فوریه 19, 2024 در1:22 ق.ظ - پاسخ

  سلام دوست عزیز ممنون از مجله خوبتون کدوم متخصص ایمپلنت در تهران از نظر شما بهتر است؟

  • معصومه فتحی فوریه 19, 2024 در1:27 ق.ظ - پاسخ

   سلام عزیزم کلیه متخصصان عالی هستند.

 16. پدرام فوریه 20, 2024 در2:10 ق.ظ - پاسخ

  سلام سایتتون عالیه

 17. سمیه محمدی مارس 1, 2024 در12:04 ق.ظ - پاسخ

  سلام وقتتون بخیر دکترای خوبی معرفی کردید
  دکتر قادری یهترین دکترهای مطرح در تهران هستند.

  • معصومه فتحی مارس 1, 2024 در12:06 ق.ظ - پاسخ

   سپاسگذارم

 18. محسن مارس 4, 2024 در4:18 ق.ظ - پاسخ

  سایتتون خیلی منحصر به فرد است.

  • معصومه فتحی مارس 4, 2024 در4:20 ق.ظ - پاسخ

   ممنون از لطفتون

 19. زهره مارس 11, 2024 در4:17 ق.ظ - پاسخ

  سلام سایتتون دکترای خوبی داره عالین همشون

ارسال یک دیدگاه