کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید دهقان > مقالات پزشکی > لیست بهترین جراح فک و صورت تهران

لیست بهترین جراح فک و صورت تهران

بهترین جراح فک و صورت تهران

عناوین محتوایی که می خوانیم .

بهترین جراح فک و صورت

بهترین جراح فک و صورت , یک متخصص پزشکی حرفه‌ای است که به درمان و ترمیم مشکلات قابل مشاهده در بخش‌های فک و صورت می‌پردازد.

جراح فک و صورت شامل عمل‌های جراحی و نظم دهی فک و صورت است. حتی با مراجعه به بهترین کاشت دندان در تهران مشکلات فک وصورتتان را می‌توانید بررسی کنید.

جراح فک و صورت عمده‌ترین تخصصی است که مسئول بررسی و درمان مشکلات ساختمانی فک و ساختارهای صورتی است. شرایطی که معمولاً به دست جراح فک و صورت مراجعه می‌کنند عبارتند از:، آسیب‌هایی که به نتیجه‌ی حوادث صورتی رخ می‌دهند، وضعیت‌های خلقی که ممکن است بخش‌های فک و صورت را تحت تأثیر قرار دهند، عدم نظم بین فک‌ها و مفصل‌ها و مشکلات ساختاری دیگر مانند فکهای‌پیشرو و عقب‌رو و تورم صورت.

به عنوان جراحان فک و صورت، این پزشکان با استفاده از دانش روز در خدمت بیماران خود دارند. با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و تکنیک‌های جراحی حداکثر تلاش خود را به عمل می‌آورند تا به جامعه در بهترین شکل ممکن بازگردند و خوشحالی و اعتماد به نفس لازم را به آنها بازپس‌دهند.

حتما قبل از انجام ایمپلنت بهترین دکتر ایمپلنت در تهران اینجا ببینید

ما تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین جراح فک و صورت تهران را معرفی کنیم. جراحی فک و صورت یکی از مهم ترین جراحی هایی است که در حیطه جراحی زیبایی و درمانی قرار می گیرد. معمولا افراد به دلیل صدمه دیدن سر، صورت، فک، گردن و جمجعه و یا امروزه برای زیبایی، جراحی فک و صورت انجام می دهند. پزشکانی که در این حوزه تخصص دارند، ابتدا یک دوره عمومی پزشکی را گذرانده اند و سپس به مدت 5 سال و یا بیشتر در بیمارستان ها مشغول به جراحی فک هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین جراح فک و صورت آشنا کنم و در انتخاب پزشک شما را راهنمایی کنیم.

معرفی بهترین جراح فک و صورت در تهران

 

جراح فک و صورت‌ها بسیاری وجود دارند، اما پیدا کردن بهترین جراح از بین این همه انتخاب چالش برانگیز است. بهترین جراح فک و صورت باید دارای تجربه و تخصص بالایی در این زمینه باشد تا به بیماران خدمات با کیفیت و برتری ارائه دهد. یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران استاد دکتر محمدرضا منتظری است. ایشان فردی با تمرکز بر فک و صورت هستند و تاکنون بسیاری از موارد مختلف در این زمینه را با موفقیت انجام داده‌اند.

استفاده از جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات پزشکی و همچنین تحقیقات پیشرفته در این حوزه از ویژگی‌های ممتاز ایشان است. استاد دکتر منتظری دارای مهارت بالا در جراحی‌های بزرگ و کوچک صورت است و می‌توانند به درمان جراحی‌های پیچیده مانند ترمیم بیضه صورت، اصلاح عدم تعادل فک‌ها، درمان بیماری‌های چشم و لب و همچنین انجام عمل زیبایی نظیر افزایش لب و رفع چین و چروک‌های صورت، بپردازند. در کل، استاد دکتر محمدرضا منتظری با تجربه و تخصص خود می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای افرادی با نیاز به جراح فک و صورت باشد.

لیست بهترین جراح فک و صورت

 • دکتر وحید دهقان

دکتر وحید دهقان از بهترین جراخ فک و صورت در ایران میباشد که مدیریت کلینیک دکتر وحید دهقان را دارا میباشد این مرکز برزگترین کلینیک دندانپزشکی کشور میباشد.

جراح فک و صورت کیست؟

جراح فک و صورت در طول دوره آموزشی خود برای درمان طیف وسیعی از شرایط و آسیب هایی که سر، گردن، دهان، فک و صورت را تحت تاثیر قرار می دهد، آموزش می بیند. این پزشکان متخصص می توانند به درمان بیماری های همچون فک های نامنظم، بیماری های دندان عقل، جراحی ترمیمی دهان، سرطان سر و گردن، ایمپلنت های دندانی، درمان شکاف و کام لب و غیره بپردازند. علاوه بر آن جراح فک و صورت در زمینه بیهوشی و کنترل درد نیز آموزش های لازم را دیده است و می تواند به اصلاح مشکلات بپردازد و تغییرات زیبایی انجام دهد.

اصلاح فک توسط بهترین جراح فک و صورت

 

اصلاح فک یکی از مهم‌ترین پروسه‌های درمانی است که نیازمند رویکرد حرفه‌ای و تخصصی است. بهبود وضعیت فک‌ها، پوزیشن آن‌ها و همچنین تعادل بین فک بالا و پایین از مزیت‌های این روش است.

بهترین جراح فک متخصص در این زمینه و با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته قادر است این روند را به صورت کاملاً مؤثر و علمی انجام دهد. جراحی اصلاح فک باعث می‌شود تا جایگاه صحیح فک‌ها برای یکدیگر ایجاد شود و مشکلات احتمالی نظیر درد سر، درد دندان، مشکلات هضمی و غیره را رفع کند.

این روش برای درمان بیماری‌هایی نظیر اختلالات ناشی از رشد نامناسب فک، تعادل بدنی نامناسب و اختلال در تنفس یا خواب بسیار مؤثر است. از آنجا که اصلاح فک یکی از پیچیده‌ترین روش‌های درمانی است، پیدا کردن بهترین جراح فک بسیار مهم است.

علاوه بر تخصص و تجربه، نیازمند به رویکردی شخصی سازی شده برای هر بیمار است. با توجه به همه این موارد، می‌توان جراح فکی را که توانایی ایجاد بهترین و سریع‌ترین نتایج را دارد، بهترین جراح فک دانست.

نکات ضروری هنگام انتخاب بهترین جراح فک

زیبایی و سلامت دندان‌ها و فک‌ها برای همه افراد اهمیت دارد. در هنگام نیاز به جراحی فک، انتخاب یک جراح فک با تجربه و ماهر امری بسیار مهم است. در اینجا نکاتی برای انتخاب بهترین جراح فک ذکر شده است:

1. تجربه: تجربه و مهارت جراح فک بسیار حائز اهمیت است. برای اطمینان از تجربه و مهارت جراح، می‌توانید از افرادی که تحت جراحی فک بودند، نظر و تجربیاتشان را بپرسید.

2. محل کار: انتخاب جراح فک با محل کاری راحت و قریب به منزل یا محل کار شما اهمیت دارد. با این کار تا حد ممکن زمان و هزینه سفر خود را کاهش می‌دهید.

3. ابزار و تجهیزات: وجود تجهیزات پیشرفته و مجهز بودن جراحی به آخرین ابزار و تکنولوژی، نشانگر این است که جراح فک با روش به روز و رویکرد حرفه‌ای عمل می‌کند.

4. هزینه: می‌توانید از چند نفر از جراحان با تجربه مشاوره بگیرید و با مقایسه هزینه و کیفیت خدمات، بهترین گزینه را انتخاب کنید. بدانید که انتخاب بهترین جراح فک برای شما بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری به جراحی بروید و نتایج بهتری را ببینید.

بهترین فوق تخصص فک و صورت در تهران

بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در زمینه بیماری هایی که مربوط به فک و صورت می شود، مدرک تحصیلی فوق تخصصی دارد و تجربه او هم در این زمینه بالا است. فوق تخصص می تواند تمام مشکلات مربوط به بیماری های فک و صورت را به راحتی تشخیص دهد و بهترین روش های درمانی را برای بیماری های فک و صورت به بیمار ارائه دهد. با توجه به این که علم پزشکی و به کارگیری روش های درمانی مختلف روز به روز در حال پیشرفت است، همه بیماری های فک و صورت به راحتی توسط فوق تخصص فک و صورت در تهران و سایر شهرستان ها تشخیص داده شده و درمان می شود.

معرفی بهترین فوق تخصص جراحی فک و صورت در تهران

در تهران، به علت رشد روز افزون و عمده صنعت زیبایی، بسیاری از افراد به دنبال فوق تخصصان جراحی زیبایی هستند. یکی از این جراحان فوق تخصص، جراحان زیبایی صورت و فک می باشد.مراکز بسیاری در تهران نسبت به ارائه خدمات کاشت دندان در تهران اقدام میکنند اما همیشه باید نبت به انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران حساسیت ویژه داشته باشید.

جراحان فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و فک در تهران با توجه به تخصص و تجربه خود در این حوزه، عمل های با کیفیت عالی و نتایج دلخواه برای بیماران خود ارائه می دهند.

این جراحان فوق تخصص با استفاده از فناوری های پیشرفته و مهارت های تخصصی خود، انواع جراحی های زیبایی صورت و فک را اجرا می کنند. از جمله این جراحی ها می توان به رنگ لب ها، اصلاح فک ها، بوتاکس، لیفتینگ و جراحی بینی اشاره کرد.

هریک از این جراحی ها نیاز به تخصص و تجربه یک جراح زیبایی فوق تخصص دارد و انجام این جراحی ها به وسیله یک جراحان فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و فک، به بیماران امکان می دهد نتایجی طبق توقعات خود را بدست آورند. برای انتخاب جراح فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و فک در تهران، باید به تجربه، شهرت و نظرات بیماران قبلی مراجعه کرد و از اینکه آیا جراح مورد نظر در سازگاری با سلیقه شما و نیازهای شما است مطمئن شوید.

پدر جراحی فک و صورت در ایران

دکتر ابوالحسن مسگرزاده پدر جراحی فک و صورت در ایران یکی از بهترین و متخصصان این رشته در کشور است. او بیش از سال ها تجربه در این حوزه را به دست آورده و به صورت مستقل فعالیت می کند.

این پزشک مجهز به دانش و تجربه لازم برای انجام هر نوع جراحی فک و صورت است که شامل اصلاح مشکلات اطراف چهره، بینی و دهان می شود. پدر جراحی فک و صورت ایرانی مورد توجه بسیاری از بیماران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

او تخصص خود را در دانشگاه های معتبر و مراکز آموزشی بین المللی آموخته و موفق به اعطای شهادتنامه های جهانی در این زمینه شده است. پدر جراحی فک و صورت ایران با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش های بروز، برای ایجاد نتایج زیبا و بهینه در جراحی های فک و صورت تلاش می کند.

همچنین، او با بررسی دقیق و شناخت عمقی از نیازهای هر بیمار، برنامه درمانی متناسب با نیاز های وی را تدوین می کند. این پزشک با تمرکز بر بهبود و زیبایی چهره و نیز توانایی های خاص خود در انجام عمل های جراحی فک و صورت، از سطوح بیشتری از رضایت بیماران برخوردار است. با توجه به تجربه و دانش وی در این زمینه، او یکی از متخصصان برجسته در جراحی فک و صورت در ایران است.

وظایف فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران

 • توانایی تشخیص ناهنجاری ها و مشکلات مربوط به فک و صورت را داشته باشد.
 • بتواند تمام صدماتی که فرد در کودکی دیده و یا به صورت مادرزادی مشکل فک و صورت داشته را تشخیص دهد.
 • بلافاصله پس از معاینه، تروماتیک دهان و فک را که از مهم ترین مشکلات فک و صورت است را تشخیص دهد.
 • توانایی درمان افراد را با روش های غیرجراحی و جراحی داشته باشد.
 • توانایی بازسازی بافت سخت و نرم فانکشنال دهان را داشته باشد.
 • به اندازه کافی در زمینه کیست و تومورهای بدخیم و خوش خیم فک و صورت، تخصص داشته باشد.
 • توانایی جراحی افرادی که فک و صورت آن ها در تصادفات آسیب جدی دیده اند را داشته باشد.
 • توانایی درمان عفونت ها و التهابات فک و صورت را هم داشته باشد.
 • بتواند اقدامات لازم برای جراحی و درمان بیماری های مفصلی در ناحیه صورت و فک را انجام دهد.
 • جراحی ترمیمی و همچنین زیبایی این قسمت ها و درمان اختلالات خواب مانند خر و پف از مهارت های یک فوق تخصص جراح فک و صورت باید باشد.

چه زمانی می توان به جراح فک و صورت مراجعه کرد؟

 

دلایل مختلفی وجود دارد که بخواهید به فوق تخصص جراح دندانپزشک مراجعه کنید که در این قسمت ما چند مورد از آن را برای شما شرح می دهیم:

 • مشکلات اسکلتی: بیشتر متخصصان فک و صورت، در زمینه مشکلات و ناهماهنگی های فک کار می کنند. چنان چه دچار درد مزمن در ناحیه مفصل گیجگاهی فک باشید، معمولا دندانپزشک شما را به یک پزشک جراح فک و صورت ارجاع می دهد.
 • سرطان صورت، دهان و گردن: این بیماری هم معمولا به دست همین پزشکان درمان می شود. معمولا جراح فک و صورت می تواند بدون آسیب رساندن به اعصاب ظریف سر و گردن، تومور را خارج کند.
 • جراحی ترمیمی: اگر در سانحه تصادف دچار آسیب های شدید فک و صورت شوید، در این زمان ممکن است به جراحی فک نیاز پیدا کنید که همین متحصص جراح آن را انجام می دهد. این متخصصان در زمینه ترمیم استخوان فک، استخوان گونه و دندان تخصص کافی دارند و می توانند دندان های از دست رفته را هم با ایمپلنت دوباره برگردانند.
 • جراحی پلاستیک: جراح فک و صورت می تواند مشکلات زیبایی را هم به طور کامل درمان کند. اگر قصد ایمپلنت دندانی داشته باشید و یا مایل باشید تغییراتی در صورت خود به وجود آورید، جراح فک و صورت می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران و سایر شهرستان ها می تواند انواع اصلاحات و جراحی های فک را انجام دهد. این جراحی ها شامل موارد زیر می شوند:

اصلاح بیرون زدگی فک

اگر فک صورت به سمت پایین بیرون زده باشد، استخوان پشت فک از ناحیه جلو جدا می شود و پزشک آن را اصلاح می کند. به این نوع جراحی، جراحی فک پایین می گویند که در آن فکی که دندان در آن قرار می گیرد، به عقب برگردانده می شود. با این روش موقعیت فک تعییر کرده و با فک بالا هماهنگ می شود.

اصلاح عقب رفتگی فک

استخوان واقع در قسمت پایین فک از پایه جدا می شود و اصلاح می گردد. سپس قسمتی از فک پایین هم روی آن قرار می گرد و چانه به سمت جلو می آید که در این صورت چانه با صورت متقارن می شود.

استئوتومی فک بالا

در این جراحی یک برش در فک بالا انجام شده و سپس استخوان فک به صورت کنترل شده، شکسته می شود و به مکان جدیدی که توسط مدل دندانپزشکی از قبل تعیین شده، منتقل می شود. بعد از آن یک قطعه پلاستیکی کوچک را به دندان ها متصل می کنند و با صفحات فلزی و پیچ های کوچک، در جای خود آن را ثابت نگه می دارند. این صفحات و پیچ ها از تیتانیوم ساخته شده اند و برای بدن انسان کاملا بی خطر هستند.

معرفی بهترین بیمارستان فک و صورت در تهران

بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران

بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران

بیمارستان های فک و صورت در تهران با ارائه خدماتی حرفه ای و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، بهترین مراکز درمانی در این حوزه به حساب می آیند. یکی از بهترین بیمارستان های فک و صورت در تهران، بیمارستان شریعتی می باشد. این بیمارستان با داشتن تیمی مجرب و متخصص، برای درمان و زیبایی فک و صورت ارائه خدمات متنوعی دارد.

این بیمارستان با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش های جراحی مدرن قادر به ارائه خدماتی مانند جراحی بینی، ترمیم صورت، افزایش حجم لب و چانه، جراحی حفاظت از روی صورت و آرایش دندان می باشد. همچنین، این بیمارستان با ارائه خدماتی از قبیل اصلاح امراض خط لبخند، عصب‌کشی دندان و ترمیمات ایده آل، رضایتمندی بیماران را برآورده می کند.

با داشتن تیمی از جراحان پلاستیک زیبایی و دندانپزشکان ماهر، بیمارستان شریعتی در برابر هر چالشی درمانی آماده است. همچنین، بستری مناسب برای ارائه خدمات پس از جراحی و نیز کادری مجرب جهت مراقبت از بیمار، توانسته است جایگاه تمایزی را در عرصه بهداشت فک و صورت ایجاد کند.

مطب پدر جراحی فک و صورت ایران

زمانی که صحبت از جراحی فک و صورت می‌شود، نام دکتر ابوالحسن مسگرزاده به ذهن می‌رسد. شاید اگر تلاش‌های دکتر مسگرزاده نبود، این رشته به جایگاهی که امروز دارد نمی‌رسید. به همین دلیل او را پدر جراحی فک و صورت ایران و بنیانگذار جراحی دهان و فک نوین می‌نامند. همین مسئله باعث شده است که همه مردم از داخل و خارج کشور ترجیح دهند که برای جراحی فک به او مراجعه کنند.

مطب این پزشک خوش اخلاق و حرفه‌ای در شهر تهران، خیابان آفریقا، بلوار گلشهر، شماره 1/37 واقع شده است. با جستجوی نام این پزشک می‌توانید نظرات مراجعه کنندگان را بخوانید تا از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید.

ویژگی‌های بهترین جراح فک و صورت در تهران

از آنجایی که فک و صورت جزو حساس‌ترین اعضای هر شخص محسوب می‌شوند، علاوه بر این قابل مشاهده هستند؛ باید درمان و جراحی آن‌ها توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران انجام شود. در ادامه به برخی از ویژگی‌های بهترین جراح فک و صورت می‌پردازیم تا شما با بررسی آن‌ها بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 • بهترین دکتر جراح فک و صورت در تهران باید دارای مدرک تخصصی باشد و مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز آموزشی معتبر دریافت کرده باشد.
 • بهترین جراح فک باید مهارت و تجربه بالایی در انجام جراحی‌های درمانی و زیبایی داشته باشد.
 • همه جراحان فک و صورت باید دارای پروانه طبابت و جراحی باشند.
 • یک جراح فک باتجربه دارای نمونه کار و سوابق درمانی و جراحی است و در جلسه مشاوره می‌تواند نمونه کارهای خود را به مراجعه کنندگان نشان دهد تا اعتماد آن‌ها را جلب نمایند.
 • باید از جدیدترین دستگاه‌ها، تجهیزات و امکانات پزشکی استفاده کند و در راستای افزایش علم خود و آگاهی از تکنیک‌های روز دنیا تلاش نماید.
 • بهترین جراح فک و صورت در تهران باید رفتار صبورانه و محترمانه‌ای با مراجعه‌کنندگان و بیماران داشته باشد و با نهایت صبر به همه انتظارات آن‌ها گوش دهد.
 • کلینیک یا مطب جراح فک و صورت باید از نظر موقعیت جغرافیایی مناسب باشد تا رفت و آمد بیماران به راحتی انجام شود.
 • کلینیک یا مطب جراح باید همیشه پاکیزه و تمیز باشد.
 • تمامی فعالیت‌های جراحان فک و صورت باید تحت نظارت وزارت بهداشت انجام شوند.
 • بهترین جراح دهان، فک و صورت نباید به جنبه‌ها و مسائل مالی توجه زیادی نشان دهد؛ بلکه باید سلامت و رضایت بیمار را در اولویت قرار دهد.
 • در صورتی که بیمار انتظارات نامتعارفی دارد، جراح فک و صورت موظف است که شرایط را برای بیمار توضیح دهد و او را منصرف کند.

سن مناسب برای جراحی فک توسط بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران

افرادی که برای افزایش زیبایی چهره قصد انجام جراحی فک را دارند باید بدانند که مناسب‌ترین سن برای انجام این عمل بین ۱۸ تا ۲۵ سالگی است. چرا که در این زمان رشد فک متوقف شده است و نتیجه بهتری از جراحی به دست می‌آید. همچنین در این سنین امکان تغییر نتیجه وجود نخواهد داشت. البته این مسئله به این معنا نیست که افرادی که سن آن‌ها بالاتر از ۲۵ سال یا پایین‌تر از ۱۸ سال است نمی‌توانند جراحی فک انجام دهند.

همه افراد با هر سنی، در صورت تشخیص متخصص جراح فک و صورت می‌توانند برای جراحی فک اقدام کنند.

مزایای جراحی فک توسط بهترین متخصص فک و صورت تهران

معمولا افرادی که برای جراحی فک اقدام می‌کنند از مشکلات ظاهری یا دندانی رنج می‌برند. جراحی فک باید توسط بهترین متخصص فک و صورت تهران انجام شود تا بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد. برخی از مزایای جراحی فک و صورت عبارتند از:

 • زمانی که فرد با مشکلات دندانی و فکی مواجه شد، باید در اسرع وقت به یک متخصص فک و صورت مراجعه کند تا هر چه سریع‌تر درمان شود. در صورتی که برای جراحی فک به بهترین جراح مراجعه کنید، ابتدا وضعیت سلامتی شما را بررسی می‌کند؛ سپس مشکلات را تشخیص می‌دهد و برای برطرف کردن آن‌ها اقدام خواهد کرد.
 • رشد کم یا زیاد فک بالا یا پایین باعث می‌شود که یکی از فکین جلو بیاید یا عقب بماند که در این صورت فرد از مشکلات ظاهری نیز رنج می‌برد. با انجام جراحی می‌توان این مشکل را برطرف نمود و زیبایی را برای شخص به همراه آورد.
 • در صورتی که جراحی فک توسط بهترین متخصص انجام شود، پزشک تمامی شرایط و علائم را بررسی می‌کند و در صورت نیاز، انجام ارتودنسی را به بیمار پیشنهاد می‌دهد.
 • یکی دیگر از مزایای انجام جراحی فک، برطرف شدن اختلالات گیجگاهی فکی و درد مزمن در این ناحیه است.
 • اگر مشکلات فکی باعث فاصله فکین از یکدیگر شده‌اند با انجام جراحی توسط بهترین پزشک می‌توان آن را برطرف کرد.
 • مزیت دیگر جراحی فک، بهبود سایش دندان‌ها است.
 • پس از جراحی فک، تمیز کردن دندان‌ها و رعایت بهداشت دهان و دندان راحت‌تر خواهد بود.

هزینه جراحی فک در بهترین بیمارستان فک و صورت در تهران

جراحی فک و صورت به عوامل مختلف بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

هزینه مدل سرجری

پیش از آنکه جراحی فک انجام شود، جراح روابط فکی و حرکات پیش‌بینی شده آن را بررسی می‌کند و آن‌ها را بر روی مدل‌های گچی شبیه‌سازی خواهد کرد. با این کار دقت جراحی بالاتر می‌رود و نتایج به دست آمده بهتر می‌شوند. علاوه بر این اسپلینت جراحی نیز برای بیمار ساخته خواهد شد. اسپلینت قطعه‌ای از جنس پلاستیک است که جراح در اتاق عمل از آن به عنوان مدلی برای قرار دادن صحیح فک استفاده می‌کند.

هزینه پیچ و پلاک فک

جراح فک و صورت در اتاق عمل برش‌های استخوانی ایجاد می‌کند و پس از اعمال تغییر بر روی قطعات استخوانی، آن‌ها را با کمک ابزارهایی به نام پیچ و پلاک در جای جدید فیکس خواهد کرد. معمولا هزینه پیچ و پلاک بر عهده بیمار است و هزینه نهایی جراحی را افزایش می‌دهد.

هزینه بیمارستان

معمولا پس از جراحی فک، بیمار باید به مدت یک شب در بیمارستان بستری شود. هزینه بستری شدن در بیمارستان نیز باعث افزایش هزینه جراحی فک خواهد شد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی فک توسط بهترین دکتر جراح فک و صورت در تهران هستند؟

افرادی که قصد انجام جراحی فک را دارند ممکن است با این سوال روبرو شوند که آیا کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستند؟ در بخش زیر به افرادی که می‌توانند بهترین کاندیدا برای جراحی فک باشند اشاره می‌کنیم:

 • افرادی که به طور مادرزادی و ژنتیکی در ناحیه فک دچار مشکل هستند.
 • افرادی که در ناحیه فک خود دردی احساس می‌کنند.
 • افرادی که به خوبی نمی‌توانند نفس بکشند و تنفس آن‌ها به صورت طبیعی و عادی نیست.
 • کسانی که لب بالا و پایین آن‌ها فاصله زیادی با هم دارند و بدون فشار نمی‌توان آن‌ها را بر روی هم قرار داد.
 • افرادی که فک آن‌ها دچار عقب رفتگی یا جلو آمدگی شده است.
 • افرادی که در ناحیه فک، ضربه و آسیب دیده‌اند.
 • کسانی که صورت آن‌ها نامتقارن است.
 • افرادی که نمی‌توانند به راحتی عملیات جویدن را انجام دهند و به مواد غذایی گاز بزنند.
 • افرادی که چانه آن‌ها به طور غیرطبیعی کوچک است.
 • افرادی که به دلیل مشکلات مادرزادی، فک آن‌ها به طور کامل رشد نکرده است.

علت مراجعه به بهترین جراحان فک تهران

بهترین جراحان فک تهران خدمات زیادی را در زمینه جراحی فک، دهان و صورت ارائه می‌دهند. البته توجه داشته باشید که بر اساس نوع و شدت آسیب، نوع درمان متفاوت خواهد بود و هر یک از جراحان ممکن است یک روش جراحی را پیشنهاد دهند. دلایل متعددی وجود دارد که برای رفع آن‌ها می‌توان به این جراحان مراجعه کرد. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:

 • برای اینکه زخم‌های ناشی از آسیب به فک بهبود یابند، باید ابتدا به یک جراح فک و صورت مراجعه کنید تا آن‌ها را درمان کند و در صورت نیاز بخیه بزند.
 • برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، باید از یک جراح فک کمک بگیرید تا ابتدا شکستگی‌ها را درمان کند.
 • برای التیام شکستگی‌های فک، بهترین جراح تهران باید فشرده‌سازی سخت را اعمال کند.
 • یکی دیگر از دلایل مراجعه به جراح فک، دهان و صورت، سیم‌کشی فک است. در این روش شکستگی فک پایین و بالا درمان می‌شود و به تثبیت فک کمک خواهد شد.
 • بهترین جراحان فک می‌توانند همه مشکلات مربوط به مفصل گیجگاهی زیرواره‌ای یا به عبارت دیگر قسمتی از فک پایین که به جمجمه متصل است را برطرف نمایند.

بهترین جراحان فک و صورت در ایران، پیش از آنکه هر عمل یا اقدامی را انجام دهند ابتدا ترومای صورت را بررسی و مدیریت می‌کنند. سپس عوامل دیگری مانند نوع و شدت آسیب، منطقه آسیب دیده، سن بیمار، تاریخچه سلامتی بیمار و … را که در جراحی تاثیرگذار هستند، در نظر می‌گیرند.

اهمیت برنامه غذایی مناسب بعد از جراحی فک و صورت

بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران بعد از جراحی، فک را با استفاده از براکت‌های ارتودنسی، آرچ بار یا کش الاستیک می‌بندد تا استخوان‌ها سریع‌تر جوش بخورند و در جای خود ثابت بمانند. از این رو مهم‌ترین عارضه‌ای که بیماران بعد از عمل فک تجربه می‌کنند، اختلال در تغذیه است. تا چند روز بعد از جراحی، بیماران نمی‌توانند غذا را در دهان خود بچرخانند و بجوند؛ بنابراین باید برخی نکات رعایت شود تا عوارض ناشی از جراحی فک و صورت کاهش یابند و بیمار سریع‌تر بهبود یابد. معمولا زنان در طول روز به ۲۰۰۰ کالری و مردان به ۲۶۰۰ کالری غذا نیاز دارند. افرادی که عمل سخت فک و صورت را انجام داده‌اند نیز برای بهبودی سریع‌تر به کالری، ویتامین و پروتئین‌های بیشتری نیازمند هستند.

برای اینکه روند بهبودی تسریع یابد و فشار وارده به فک کمتر شود، باید وعده‌های غذایی را افزایش دهید و روزانه ۶ الی ۸ وعده غذا مصرف کنید. بهترین فوق تخصص جراحی فک و صورت پیشنهاد می‌کند که در این دوره برای مصرف غذا از سرنگ گاواژ، لیوان یا قاشق استفاده نمایید. به هیچ عنوان در این زمان از نی استفاده نکنید؛ چرا که منجر به ورود مواد غذایی به داخل زخم‌ها و خونریزی محل جراحی می‌شود. رژیم غذایی بیمارانی که جراحی فک و صورت انجام داده‌اند باید شامل تمامی گروه‌های غذایی از جمله سبزیجات، میوه‌جات، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها باشد تا بیمار تمام مواد مورد نیاز بدن خود را دریافت کند.

علاوه بر این در رژیم غذایی این بیماران باید مایعات زیادی گنجانده شود. بیماران بعد از جراحی باید روزانه ۲ تا ۲.۵ لیتر آب و مایعات بنوشند تا هیدراته بمانند و روند بهبودی را سریع‌تر طی کنند. قرار دادن میزان زیادی فیبر در رژیم غذایی این افراد نیز حائز اهمیت است. عدم تحرک و مصرف غذاهایی با فیبر کم در این دوره باعث ایجاد یبوست در بیماران خواهد شد. بنابراین سعی کنید در دوره نقاهت غذاهایی مانند حبوبات، لوبیا و سبوس یا جوانه گندم مصرف نمایید.

تغذیه بعد از جراحی فک و صورت

همانطور که می‌دانید جراحی فک و صورت باعث می‌شود که رژیم غذایی شما به مدت چند ماه تغییر کند. اما در صورتی که تغذیه مناسبی داشته باشید، روند بهبودی شما سریع‌تر خواهد شد. تغذیه بعد از جراحی فک و صورت به شکل زیر می‌باشد:

تغذیه در بیمارستان

بعد از عمل فک و صورت، بر اساس تشخیص پزشک بیمار باید به مدت ۱ تا ۳ روز در بیمارستان بماند. در این زمان داروهای ضد درد و حالت تهوع، داروهای آنتی بیوتیک، استروئیدها و مایعات مورد نیاز بدن از طریق سرم و به صورت وریدی به بیمار تزریق می‌شوند. بهترین جراح فک و صورت در تهران نی نی سایت در روزهای ابتدایی بعد از عمل یک رژیم غذایی کامل و مایع مانند آب، فرنی، آبمیوه، آبگوشت و … تجویز می‌کند؛ چرا که در این زمان امکان جویدن غذا برای بیمار وجود ندارد و در اثر بیهوشی و عمل، گلوی او ملتهب می‌باشد. ممکن است این رژیم غذایی تا دو هفته بعد از جراحی نیز ادامه داشته باشد.

غذا خوردن یک هفته بعد از جراحی زیبایی فک

اولین هفته بعد از جراحی فک و صورت سخت‌ترین زمان برای بیمار است. در این روزها صورت بیمار سفت و متورم می‌شود و نمی‌تواند دهان خود را به خوبی باز کند. بنابراین برای بهبود تورم و استراحت فک، بیمار باید از غذاهای مایعی که نیاز به جویدن ندارند استفاده کند. آب مرغ، آب گوشت و آبمیوه‌های طبیعی بهترین گزینه‌ها هستند. این غذاها باید با استفاده از قاشق پلاستیکی یا سرنگ گاواژ مصرف شوند. البته غذاهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توان آن‌ها را با استفاده از دستگاه مخلوط کن یا غذاساز میکس کرد و با اضافه کردن آب یا شیر به صورت مایع درآورد. بهترین فوق تخصص جراح فک و صورت در تهران معمولا در هفته اول بعد از جراحی، مکمل‌های غذایی مثل مکمل Ensure برای بیمار تجویز می‌کند تا با استفاده از ویتامین‌های ضروری و مواد معدنی موجود در آن، روند بهبودی سریع‌تر طی شود.

غذا خوردن در هفته دوم تا ششم بعد از ارتوسرجری

در هفته دوم تا ششم پس از جراحی فک و صورت، بیمار می‌تواند رژیم غذایی خود را متنوع‌تر کرده و غذاهای بیشتری به آن اضافه کند. البته غذاهایی که در این زمان مصرف می‌شوند نباید به جویدن طولانی و زیاد نیاز داشته باشند. در هفته دوم بیمار می‌تواند از قاشق یا چنگال کوچک استفاده کند و مواد غذایی نرم که به جویدن کمی نیاز دارند مصرف نماید. مواد غذایی مانند پوره سیب زمینی، تخم مرغ آب پز، ماکارونی، کته، ماهی و کدو تنبل که بافت نرم و مرطوبی دارند و به راحتی له می‌شوند بهترین گزینه برای این زمان هستند. این مسئله به بدن بیمار بستگی دارد و برخی از بیماران تا هفته سوم نمی‌توانند این غذاها را مصرف کنند. از هفته سوم به بعد توانایی فک افزایش می‌یابد و بیمار می‌تواند بسیاری از غذاها را به آرامی بجود. البته غذاهایی مانند مرغ و گوشت همچنان نیاز به چرخ کردن یا خرد کردن خواهند داشت.

از هفته چهارم تا ششم بیمار می‌تواند مواد غذایی بیشتری مصرف کند و آن‌ها را آسان‌تر بجود. البته در صورتی که فرد برای جراحی هر دو فک اقدام کرده باشد، دوره نقاهت طولانی‌تری را طی می‌کند و تا چند ماه قادر به جویدن اکثر غذاها نخواهد بود.

تغذیه در هفته هفتم تا دوازدهم پس از جراحی فک و صورت

در هفته هفتم تا دوازدهم بعد از جراحی فک، بیمار تا حد زیادی روند بهبودی را طی کرده است و می‌تواند از مواد غذایی بیشتری استفاده کند. البته همچنان مصرف غذاهای جویدنی مانند استیک، مواد غذایی ترد و سفت مثل آجیل و میوه‌های گاز زدنی ممنوع است.

غذاخوردن سه ماه بعد از عمل فک

زمانی که سه ماه از جراحی فک و صورت شما گذشته باشد، استخوان‌ها تقریبا بهبود یافته‌اند و می‌توانید به زندگی عادی‌تان برگردید و مانند گذشته غذا بخورید.

 

2 دیدگاه

 1. سمیه محمدی مارس 2, 2024 در9:31 ب.ظ - پاسخ

  بهترین متخصص ها را پیشنهاد می‌کنید. ممنون

  • سمیه محمدی مارس 2, 2024 در9:32 ب.ظ - پاسخ

   نظر لطفتون

ارسال یک دیدگاه