کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید دهقان > دسته‌بندی نشده > ایمپلنت فوری – قیمت ایمپلنت فوری در تهران

ایمپلنت فوری – قیمت ایمپلنت فوری در تهران

عناوین محتوایی که می خوانیم .

ایمپلنت فوری چیست؟

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند، از دست دادن یک یا چند دندان است. به خصوص اگر این اتفاق برای دندان‌های جلویی رخ دهد، تاثیر منفی بر روی زیبایی چهره گذاشته و در نهایت روحیه و اعتماد به نفس فرد را دچار آسیب می‌کند. خوشبختانه با پیشرفت‌های فراوانی که این روزها در زمینه علم پزشکی و دندانپزشکی شاهد هستیم، جایگزین‌های بسیار خوبی برای دندان‌های از دست رفته تعیین شده است که یکی از آن‌ها ایمپلنت فوری است. معمولاً برای کاشت ایمپلنت عادی باید چند ماه صبر کرد؛ اما ایمپلنت فوری (همان گونه که از نام آن پیداست) به سرعت آماده شده و به جای دندان از دست رفته قرار می‌گیرد.

اگر متخصصان در معاینات اولیه این موضوع را تشخیص دهند که طول، عرض و تراکم استخوان فک برای ایمپلنت مناسب است، به سرعت وارد عمل شده و اقدام به کاشت فوری دندان می‌نمایند. این شیوه برای کسانی مناسب است که یک یا چند دندان جلویی خود را از دست داده‌اند و نمی‌توانند برای کاشت دندان معمولی که گاهی 3 ماه طول می‌کشد، صبر کنند.

مراحل انجام ایمپلنت فوری (کاشت دندان فوری)

به طور کلی مراحل انجام ایمپلنت فوری دندان، شباهت بسیار زیادی به ایمپلنت دندان معمولی دارد؛ با این تفاوت که در همان زمانی که پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد، تاج موقتی نیز بر روی آن قرار داده می‌شوند. این تاج به صورت موقت بر روی پایه ایمپلنت می‌ماند تا زمانی که تاج اصلی آماده شود. اولین مرحله ایمپلنت فوری، جمع آوری اطلاعات لازم از وضعیت دندان‌ها و استخوان فک است؛ برای تهیه این اطلاعات، توسط یک اسکنر اقدام به عکسبرداری چند بُعدی از دهان و دندان‌ها می‌نمایند. همچنین بیمار باید در یک مرکز رادیولوژی اقدام به گرفتن عکسCBCT نماید تا تراکم استخوان فک و همچنین بافت دهان او به خوبی مشخص گردد.

متخصص ایمپلنت با مشاهده تمام این اطلاعات، به این نکته پی خواهد برد که آیا شما مستعد کاشت دندان فوری هستید یا خیر؟ اگر شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت فوری بودید، اقدام به پیدا کردن بهترین زاویه و موقعیت برای کاشت دندان می‌نمایند. البته مهارت و تجربه متخصص و دندانپزشک نیز در این زمینه بی تاثیر نیست؛ به عبارتی می‌توان گفت یک دندانپزشک و متخصص دقیق و ماهر، بدون ایجاد یک شکاف عمیق در لثه و تنها با یک سوراخ کوچک بر روی لثه، می‌تواند به بهترین شکل ممکن پایه ایمپلنت را در استخوان فک جای دهد.

در این مرحله لثه با استفاده از ابزاری به نام پانچ سوراخ می‌شود تا دندانپزشک به خوبی به استخوان فک دسترسی داشته باشد. در ادامه با استفاده از دریل دندانپزشکی، در محل تعیین شده استخوان فک، یک سوراخ کوچک به وجود می‌آید. پس از آن که عمق و اندازه این سوراخ به حد لازم رسید، پایه ایمپلنت را که شباهت فراوانی به یک پیچ کوچک دارد، درون استخوان جای می‌دهند. پس از آن واسطه‌ای به نام اباتمنت بر روی پایه ایمپلنت قرار گرفته و یک روکش موقت بر روی آن نصب می‌شود.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

این روزها بسیاری از متخصصان و دندانپزشکان به کسانی که به هر علتی دندان‌های جلویی خود را از دست داده‌اند، ایمپلنت فوری دندان را پیشنهاد می‌نمایند. همچنان با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به برخی از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت فوری دندان اشاره نماییم:

 • در این روش دوره درمان کاشت ایمپلنت کاهش می یابد. در روش ایمپلنت فوری معمولا در همان روز کشیدن دندان و یا بعد از ترمیم محل جراحی انجام می شود در حالی که در ایمپلنت های معمولی بعد از حدود 5 تا 6 ماه بعد از کشیدن و جراحی تاج دندان به روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت.
 • در این روش تعداد جراحی ها کم تر است. در روش ایمپلنت فوری معمولا با یک جراحی ایمپلنت و تاج دندان انجام خواهد شد. اما در ایمپلنت های معمولی به جراحی مجدد بعد از چند ماه برای جایگذاری تاج نیاز می باشد.
 • ایمپلنت فوری جایگزین مناسب تری برای پروتز تاج دندان است. در روش ایمپلنت معمول از هیلینگ کپ استوانه ای استفاده می شود تا لثه شکل مناسب به خود بگیرد. در روش ایمپلنت فوری لثه با تاج دندان که همان لحظه جایگذاری شده شکل می گیرد. به همین سبب هماهنگی لثه و تاج بسیار بهتر خواهد بود.
 • اعتماد به نفس بیمار در این روش بالا خواهد رفت. چرا که گاهی ممکن است از دست دادن دندان در ناحیه جلو دندان ها اتفاق بیفتد که این امر ممکن است اعتماد به نفس مراجعه کننده را خدشه دار کند. با روش ایمپلنت فوری امکان جایگذاری دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ها وجود دارد.
 • به حفظ ظاهر لثه ها کمک زیادی می شود. به دلیل اینکه جای خالی دندان بلافاصله جایگذاری می شود حالت طبیعی لثه بهتر حفظ می شود.
 • درد و تورم و خونریزی کمتری در ایمپلنت فوری اتفاق می افتد. به این دلیل که در روش ایمپلنت فوری تعداد جراحی پایین تر است و همه کار در یک روز انجام می شود تعداد بخیه ها کمتر بوده و در نتیجه درد و تورم و دوره نقاهت بعد از انجام آن نیز کاهش می یابد.
 • در ایمپلنت فوری زیبایی ظاهری بیشتر است. در روش ایمپلنت فوری زیبایی کار به دلیل اینکه تحلیل لثه و همچنین استخوان فک کمتر صورت می گیرد، زیبایی لبخند مراجعه کننده نیز بیشتر خواهد بود.

با وجود مزایای فراوان ایمپلنت فوری، اما این روش درمانی معایبی نیز دارد؛ از جمله مهم‌ترین مواردی که به عنوان معایب ایمپلنت فوری دندان در نظر گرفته شده‌اند، عبارتند از:

 • ایمپلنت فوری به میزان 10 الی 15 درصد، باعث کاهش موفقیت درمان ایمپلنت می‌گردد؛ بنابراین متخصصان آن را به کسانی پیشنهاد می‌نمایند که به هیچ عنوان نمی‌توانند برای چند ماه بی دندانی را تحمل نمایند.
 • قیمت ایمپلنت فوری دندان، کمی بیشتر از ایمپلنت معمولی است، زیرا این روش درمانی یک پروتز موقت اضافه دارد که مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است.
 • تاج موقت ایمپلنت فوری، به راحتی و با کمترین فشار، ممکن است دچار شکستگی گردد.
 • اگر تاج ایمپلنت فوری دندان با دقت و ظرافت فراوان در استخوان فک جای نگیرد، ممکن است از جای خود حرکت کرده و باعث ایجاد مشکلاتی برای فک و سایر دندان‌ها گردد.

معایب ایمپلنت فوری دندان

با وجود مزایای فراوان ایمپلنت فوری، اما این روش درمانی معایبی نیز دارد؛ از جمله مهم‌ترین مواردی که به عنوان معایب ایمپلنت فوری دندان در نظر گرفته شده‌اند، عبارتند از:

 • ایمپلنت فوری به میزان 10 الی 15 درصد، باعث کاهش موفقیت درمان ایمپلنت می‌گردد؛ بنابراین متخصصان آن را به کسانی پیشنهاد می‌نمایند که به هیچ عنوان نمی‌توانند برای چند ماه بی دندانی را تحمل نمایند.
 • قیمت ایمپلنت فوری دندان، کمی بیشتر از ایمپلنت معمولی است، زیرا این روش درمانی یک پروتز موقت اضافه دارد که مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است.
 • تاج موقت ایمپلنت فوری، به راحتی و با کمترین فشار، ممکن است دچار شکستگی گردد.
 • اگر تاج ایمپلنت فوری دندان با دقت و ظرافت فراوان در استخوان فک جای نگیرد، ممکن است از جای خود حرکت کرده و باعث ایجاد مشکلاتی برای فک و سایر دندان‌ها گردد.

طول عمر ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد به وجود آید این است که طول عمر ایمپلنت فوری چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این موضوع ارتباط فراوانی به روش نگهداری و مراقبت شما از کاشت دندان فوری دارد. بررسی‌ها نشان دهنده آن است که ایمپلنت فوری می‌تواند بین 15 تا 20 سال عمر کند؛ البته این موضوع به شرط آن است که بیمار به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت نموده و از ایمپلنت خود مراقبت کند. همچنین در برخی از افراد مشاهده شده است که تاجی که بر روی پایه ایمپلنت قرار دارد، پس از گذشت مدت زمانی نیاز به تعویض پیدا کرده است. برای این که بتوانید طول عمر ایمپلنت فوری خود را افزایش دهید، باید علاوه بر مراقبت‌های کامل از دهان و دندان خود، هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک خود مراجعه نموده و ایمپلنت دندان خود را مورد بررسی قرار دهید.

آیا همه می توانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

آیا همه می توانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

آیا همه می توانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

در مورد این که چه کسانی می‌توانند ایمپلنت فوری یا جتی ایمپلنت فوری با بیهوشی انجام دهند، تنها یک دندانپزشک می‌تواند تصمیم‌گیری نماید. دندانپزشک با بررسی دقیق دندان‌های بیمار خویش و مشاهده عکس‌های سه بُعدی و تصاویر رادیولوژی، در مورد این موضوع که او کاندید مناسبی برای ایمپلنت است یا خیر تصمیم گیری می‌نماید. اصلی‌ترین شرط برای این که یک نفر بتواند ایمپلنت فوری انجام دهد، داشتن استخوان فک مقاوم و با ثبات است. همچنان در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این که چه کسانی می‌توانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟ و چه کسانی نمی‌توانند؟ نکاتی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم:

چه کسانی می‌‌توانند دندان‌‌های خود را ایمپلنت فوری کنند؟

یک کاندیدای ایمپلنت فوری باید دارای ویژگی‌های زیر باشد تا متخصصان به او اجازه دریافت خدمات درمانی ایمپلنت فوری را بدهند:

 • شخصی که قرار است ایمپلنت فوری انجام دهد، باید از سلامت جسمی کاملی برخوردار باشد. کسانی که دچار بیماری‌های مختلفی هستند و یا با عدم مراقبت از جسم خود به آن آسیب رسانده‌اند، نمی‌توانند ایمپلنت فوری را انجام دهند؛ زیرا وضعیت جسمی افراد، بر روند بهبودی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.
 • داشتن لثه‌های سالم، یکی دیگر از شروط لازم برای انجام ایمپلنت فوری است.
 • افرادی که قصد انجام ایمپلنت فوری را دارند، باید از استخوان فک قدرتمندی برخوردار باشند؛ همان گونه که می‌دانید پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می‌شود و اگر فک انسان به هر دلیلی تحلیل رفته و توانایی لازم را نداشته باشد، عمل کاشت دندان موفقیت آمیز نخواهد بود.
 • افرادی که علاوه بر داشتن شرایط بالا، به صورت متعهدانه از دندان‌های خود مراقبت می‌نمایند، به عنوان بهترین کاندیدای دریافت خدمات ایمپلنت فوری دندان به شمار می‌روند. طول عمر و دوام ایمپلنت فوری، بستگی فراوانی به روش مراقبت و نگهداری از آن‌ها دارد؛ پس از انجام کاشت دندان فوری، باید به صورت مدام و همیشگی از نخ دندان و مسواک استفاده نموده و به صورت دوره‌ای به دندانپزشک مراجعه نمایید.

چه کسانی نمی‌توانند دندان‌های خود را ایمپلنت فوری کنند؟

برخی از افراد به هیچ عنوان نمی‌توانند از روش ایمپلنت فوری برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته خود استفاده کنند؛ در ادامه مطلب، به برخی از این افراد اشاره کوتاهی می‌نماییم:

 • دندانپزشکان هرگز به کودکان، نوجوانان و افراد زیر 20 سال، پیشنهاد استفاده از ایمپلنت فوری را نمی‌دهند؛ زیرا استخوان فک این افراد هنوز به میزان کافی رشد نکرده و از استحکام لازم برخوردار نیست.
 • به سبب حساسیت‌هایی که برای زنان باردار وجود دارد، توصیه می‌شود که زنان در دوران بارداری اقدام به انجام ایمپلنت فوری نکنند.
 • افرادی که به صورت مداوم از سیگار و مشروبات الکلی استفاده می‌کنند، کاندید مناسبی برای دریافت خدمات درمانی ایمپلنت دندان نیستند، زیرا سیگار و مشروب باعث طولانی شدن دوران نقاهت و بهبودی پس از ایمپلنت می‌گردد و در طول این مدت زمان، ممکن است ایمپلنت فوری دندان با آسیب‌هایی مواجه شود.
 • کسانی که به بیماری‌هایی مانند دیابت کنترل نشده، هموفیلی و یا نقص سیستم ایمنی مبتلا هستند، باید از انجام ایمپلنت فوری دندان خودداری کنند.
 • افرادی که مراقب‌های لازم را از دندان‌های خود به عمل نمی‌آورند، نمی‌توانند اقدام به ایمپلنت فوری کنند؛ زیرا همان گونه که اشاره شد، دندان کاشته شده، نیاز به مراقبت‌های اصولی و کامل دارد.
 • افرادی که در هنگام خواب یا زمان استرس، دندان قروچه می‌کنند نیز جزو آن دسته از افرادی هستند که کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان به شمار نمی‌روند؛ زیرا دندان قروچه باعث آسیب به تاج یا پایه ایمپلنت فوری می‌گردد.

مراقبت های لازم پس از ایمپلنت

مهم ترین نکته ای که باید بعد از کاشت ایمپلنت فوری به آن توجه کرد این است که از ایمپلنت های دندانی یک روزه باید دقیقا همچون یک دندان طبیعی از مرتقبت و نگهداری کرد. بهداشت دهان و دندان این دندان باید مانند دندان طبیعی رعایت شود و با استفاده از لوازم بهداشتی مانند مسواک و تخ دندان از جمع شدن هرگونه پلاک روی دندان و باقی مانده غذایی بین دندان ها جلوگیری کرد. علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان باید استراحت کافی بعد از این جراحی هم داشته باشید تا زخم های ایجاد شده هرچه سریع تر بهبود یابند. برای بهبود زخم ها می توانید از خمیر دندان های ضد حساسیت و مسواک های نرم استفاده کنید. در کل مراقبت هایی که باید برای ایمپلنت فوری دندان رعایت کنید، شامل موارد زیر است:

 • استفاده مرتب از دهانشویه برای پاکسازی ناحیه ایمپلنت شده بسیار حائز اهمیت است.
 • استفاده از مسواک های بین دندانی برای از بین بردن باقی مانده مواد غذایی.
 • استفاده از خمیر دندان های دارای فلوراید بسیار در مراقبت از ایمپلنت مهم است.
 • استراحت و خواب کافی پس از کاشت ایمپلنت دندان جهت ریکاوری و بهبود سریع.
 • چکاپ و معاینه منظم توسط پزشک خود حداقل سالی 3 بار جهت بررسی وضعیت سلامت.
 • استفاده از نخ دندان باکیفیت مخصوص و نرم با مشورت پزشک باید انتخاب شود.
 • عدم استفاد از دخانیات جهت بهتر جوش خوردن ایمپلنت دندان و بهبود استخوان حداقل تا یکماه.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت فوری در تهران یا قیمت کاشت دندان در تهران می توانید با مشاورین کلینیک دکتر دهقان در تماس باشید . تیم کلینیک دکتر دهقان در زمینه ایمپلنت فوری خدمات حرفه ای را با مناسب ترین قیمت به شما مراجعین عزیز ارائه می دهد.

قیمت ایمپلنت فوری در هر سال دچار تغییرات زیادی می شود که این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. توصیه می کنیم قبل از انجام ایمپلنت فوری حتما در مورد هزینه ها با دندانپزشک خود مشورت کنید و از او قیمت نهایی را بپرسید. هزینه ای که شما بابت ایمپلنت فوری می پردازید معمولا 10 الی 15 درصد بیشتر از ایمپلنت معمولی است. چرا که موادی که برای اسمپلنت فوری استفاده می شود و همچنین دستگاه های مورد استفاده در این نوع از ایمپلنت کاملا متفاوت از ایمپلنت معمولی یا همان سنتی است. یکی از عواملی که در تعیین قیمت ایمپلن فوری تاثیر گذار استف برندها و شرکت های مختلفی است که مواد ایمپلنت را تولید می کنند. هر یک از برندها بنا بر کیفیت و کارایی و ماندگاری قیمت متفاوتی دارند. بعضی از دندانپزشکان برای ایملنت از لیزر استفاده می کنند که در این صورت هم قیمت ایمپلنت بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر همه این ها باید بگوییم که ایمپلنت فوری تنها در یک جلسه انجام می شود. به این صورت که بلافاصله پس از برداشتن دندان و نصب پروتز در استخوان، کار به اتمام می رسد. برنامه ریزی بسیار دقیق با اندازه گیری دیجیتالی فک در این روش باعث شده تا طول درمان به یک جلسه برسد. علت ان هم استفاده از دستگاه های پیشرفته دیجیتالی است. قطعا استفاده از چنین دستگاه هایی روی قیمت ایمپلنت فوری تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران

یکی از راه های اطمینان از موفقیت ایمپلنت فوری این است که بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران را انتخاب کنید که ما در کلینیک دندنپزشکی خود به شما این اطمینان را می دهیم که شما از خدمات مجرب ترین دندانپزشکان و متخصص جراحی لثه و ایمپلنت بهره خواهید برد. تمامی فرایند درمانی ایملنت فوری دندان توسط دستگاه های فوق پیشرفته با بروز ترین و جدید ترین متدها انجام خواهد گرفت. استفاده از چنین دستگاه هایی به همراه با تجربه ترین دندانپزشکان این شرایط را فراهم خواهد کرد که عملیات کاشت دندان فوری با دقیق ترین برنامه ریزی ها صورت گیرد و بیمار هم در طول جراحی کمترین درد و خونریزی را داشته باشد. در با مراقبت های بهداشتی شما از دهان و دندان خود و همچنین مراجعه های منظم به دندانپزشک طول عمر دندان ایمپلنت شده به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

ارسال یک دیدگاه