کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است

کاندید مناسب برای لمینت دندان 98798551200

افرادی که به دنبال لیمنت دندان برای زیبایی ظاهری دندان ها می باشند/ف می خواهند بدانند کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟ آیا این فرد نیز می تواند از لمینت دندان بهره گرفته و بر زیبایی طرح لبخند خود بیافزاید؟ یا مشکلات و نواقص دندان ها را بپوشاند؟ این ها سوالات و ابهاماتی می باشد که ممکن است برای هر شخص پیش آید. برای دانستن معیار های لازم برای امکان انجام لمینت دندان، توصیه می کینم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. ابتدا باید بگوییم لمینت دندان روشی برای پوشش دادن عیوب ظاهری دندان مانند دندان های زرد، دندان ها لب پر شده و شکسته، دندان هایی که از هم فاصله گرفته اند و… می باشد. بنابراین در صورتی که این مشکلات را داشته باشید، لمینت دندان می تواند گزینه مناسبی باشد. بنابراین این افراد می توانند کاندید مناسب برای این روش به شمار روند.

کاندید مناسب برای لمینت دندان  545996200

چه افرادی کاندید مناسب لمینت دندان می باشند

در این قسمت می خواهیم توضیح دهیم افراد با چه ویژگی ها و مشکلات دندانی می توانند کاندید مناسبی باشند. بنابراین می توانیم به این صورت به این پرسش که کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟ نیز پاسخ داده باشیم.

تغییر رنگ یک یا چند دندان

ممکن است یک یا چند دندان فرد بر اثر پوسیدگی، تجمع پلاک و جرم در اطراف مینای دندان و یا بر اثر مسایل ژنتیکی دچا ر تغییر رنگ شده باشند. بد رنگ شدن و زردی دندان ها بخصوص در دندان های جلویی باعث کاهش اعتماد به نفس فرد و مانع حضور در مجالس و مکان های عمومی می شود. استفاده از لمینت دندان می تواند این مشکل را برطرف نماید. زیرا روکشی به دندان ها داده می شود که این تغییر رنگ ها را به مدت حداقل 10 سال  بپوشاند.

تغییر شکل دندان ها

در صورتی که بخواهیم بدانیم کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟ می توان گفت تغییر شکل دندان نیز از یکی از این عوامل انتخاب می باشد. کج و ناهموار بودن دندان ها می تواند از ابتدای درآمدن دندان های شیری شروع شده باشد تا زمانی که یک جای خالی بین دندان ها ایجاد شده باشد. در صورتی که دندان های دائمی جای دندان های شیری را می گیرند، ممکن است زبان زدن مداوم و یا استفاده از وسایلی مانند پستونک باعث کج درآمدن دندان های دائمی شود. در بزرگسالی نیز ممکن است خارج شدن یک دندان و ایجاد فضای خالی بین دندان ها مسبب کج شدن و ایجاد ناهمواری در دندان های فرد شود. در هر صورت با روکش لمینت دندان می توان این عارضه را پوشش داده و سطح یکنواخت و زیبایی را به دندان ها داد.

شکستگی جزئی دندان ها

شکستگی دندان می تواند در اثر عواملی مانند سوانح، تصادفات رانندگی و یا مسابقات ورزشی و … اتفاق بیفتد. در این حالت همه دندان ها سالم است و ممکن است یک یا چند دندان دچار آسیب یا شکستگی شوند. نکته مهم عمق شکستگی و محل آسیب است و اینکه تا چه حد دندان شکسته باشد. با لمینت دندان می توان این مشکل را پوشش داد و دندان ها را منظم و سالم نشان داد. نیاز است شکستگی دندان جدی گرفته شود. زیرا ممکن است منجر به آسیب های دیگر و عوارض بیشتری شود. پس می توان نتیجه گرفت شکستگی دندان می تواند فرد را کاندید مناسب برای انجام لمینت دندان نماید.

دندان های ساییده شده

دندان ها به علت های مختلف می توانند ساییده و از ارتفاع آن ها کم شود. بیماری هایی مانند دندان قروچه می تواند از عوامل این مشکل باشد. کم شدن ارتفاع دندان از تیز و برنده بودن دندان ها می کاهد. بنابراین این افراد در غذا خوردن و جویدن صحیح مواد غذایی مشکل خواهند داشت. با لمینت دندان و هم تراز و ارتفاع نمودن همه دندان ها می توان این مشکل را برطرف نمود. پس برای این موضوع که کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟ می توان گفت افرادی که دچار ساییدگی دندان هستند، کاندید مناسبی می باشند.

کاندید مناسب برای لمینت دندان  5441578549820فاصله بین دندانی

افرادی که بین دندان ها بخصوص دندان های جلویی فاصله دارند، می توانند کاندید مناسبی برای لمینت دندان به شمار روند. با لمینت دندان می توان این فاصله را از بین برد و دندان ها را یکنواخت و مرتب نمود. وجود فاصله در بقیه دندان ها نیز باعث کج درآمدن سایر دندان ها می شود. زیرا فضای خالی ایجاد شده باعث تمایل دندان ها به یک سمت شده و ترتیب قرارگرفتن آن ها را بهم می زند. این امر باعث مشکل در جویدن نیز خواهد شد.

سن مناسب برای لمینت دندان

جذابیت لمینت دندان برای نوجوانان بسیار زیاد تر است. دندان های یکنواخت و سفید باعث جلب توجه و جذابیت افراد می شود. بنابراین ممکن است افراد در این سنین تمایل زیادی به انجام این روش دارند. نکته مهم این است که کمترین سن برای انجام لمینت دندان از 20 سالگی می باشد. زیرا در سنین پایین تر نصب لمینت می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به عدم رشد کافی دندان ها اشاره نمود. باید صبر کرد تا فرد به بلوغ کامل برسد و رشد استخوانی او تکمیل شود. نصب لیمنت دندان می تواند جلوی رشد طبیعی دندان را بگیرد. در صورتی که دندان به رشد خود ادامه دهد. فاصله ای بین لثه و روکش ایجاد می شود و این باعث بدشکل شدن دندان ها خواهد شد. همچنین نیاز است فرد بعد از 20 سال روکش دندان ها را تعویض نماید. برای تعویض روکش باید مجددا مینای دندان تراشیده شود. این کار می تواند به دندان آسیب زیادی برساند. پس بهتر است در سنین بالاتر این روش را انجام دهید تا نهایتا دو یا سه بار نیاز به تعویض لمینت دندان پیدا کنید.

کلام آخر

اینکه کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟ بستگی به مشکلات و نواقصی دارد که دندان ها را درگیر نموده است. از جمله این مشکلات می توان به دندان های ساییده شده، دندان های کج و ناهموار، دندان های تغییر رنگ داده، دندان های فاصله دارد و دندان هایی که به هر دلیل دچار شکستگی یا لب پر شده اند، اشاره نمود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)