مزایا ایمپلنت فوری چیست

مزایا ایمپلنت فوری چیست 625652655325

در صورتی که یک دندان خود را بخصوص در قسمت جلوی دهان از دست داده باید یا مجبور به کشیدن یک دندان خود شده اید، ایمپلنت فوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. در این مقاله می خواهیم بدانیم که مزایای ایمپلنت فوری چیست؟ ممکن است این سوال برایتان پیش آید که ایمپلنت فوری چرا؟ چه مزایایی این روش نسبت به سایر روش ها از جمله ایمپلنت دندان معمولی دارد؟ از جمله مزایای این روش نسبت به ایمپلنت دندان معمولی، سرعت عمل در کاشت دندان است. نیاز نیست که بیمار 6 یا 7 ماه صبر کند تا دندان خود را دوباره بدست آورد. در یک جلسه می توان این کار را انجام داد و زیبایی را به دندان ها بازگرداند. البته باید گفت این روش برای همه افراد مناسب نیست و باید شرایطی را داشته باشید. این شرایط را دندانپزشک با بررسی پارامترهای لازم تعیین و تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

مزایا ایمپلنت فوری چیست 65263230000آشنایی با دیگر مزایای ایمپلنت دندان فوری

در این قسمت می خواهیم در پاسخ به این سوال که مزایای ایمپلنت دندان فوری چیست،  غیر از سرعت عمل که ویژگی بارز ایمپلنت دندان فوری است ، به بررسی سایر مزایای این روش بپردازیم:

جایگزین دائمی دندان: ایمپلنت دندان فوری یک جایگزین ثابت و دائمی برای دندان هایی است که از دهان خارج شده اند. این خصوصیت نیز مانند ایمپلنت دندان معمولی است. زیرا هر دو روش را می توان یک روش ماندگار و دائمی دانست که می توان جای خالی دندان  یا دندان ها را با آن ها پر کرد.

عدم نیاز به بخیه زدن: ایمپلنت دندان فوری بدون بخیه بوده و نیازی به بخیه زدن نمی باشد. زیرا در همان جلسه اول ، بعد از نصب پایه ، ابانمنت و تاج دندان را می توان روی آن سوار نمود و ایمپلنت دندان را به اتمام رساند. در صورتی که در ایمپلنت دندان معمولی بعد از اینکه لثه برش داده می شود تا به استخوان فک بیمار دسترسی پیدا شود، چند ماه زمان داده می شود تا پایه ایمپلنت دندان و استخوان فک به هم جوش بخورند. به همین دلیل در این مدت روی لثه برش داده شده را با بخیه می پوشانند.

حفظ بافت لثه: در این روش همانطور که گفتیم محل برش لثه به سرعت با ابانمنت و تاج دندان پوشش داده می شود. بنابراین از بافت لثه در مقابل عفونی شدن، تحلیل رفتن و … محافظت می شود.

 نکات مهم قبل از انجام ایمپلنت دندان فوری

یکی از نکات مهمی که قبل از ایمپلنت دندان فوری باید رعایت شود، انتخاب جراح می باشد. این روش مانند هر روش دیگر جراحی، خطرات و عوارضی را به همراه دارد. انتخاب بهترین جراح ایمپلنت دندان کمک می کند تا این روش یک روش ایمن برای جایگزینی دندان ها به شمار رود. زیرا در این روش همه مراحل به سرعت پیش می رود، آشنایی و تخصص جراح در این خصوص نقش بسیار پررنگی خواهد داشت. با این انتخاب صحیح می توانید هم میزان موفقیت این روش را افزایش دهید و هم عوارض درمان را کمتر نمایید. غیر از انتخاب دندانپزشک، مراقبت های بیمار بعد از جراحی نیز اهمیت دارد. زیرا رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی می تواند در نتیجه جراحی نقش بسیار زیادی داشته باشد. در نهایت می توان گفت جراحی با مهارت و تخصصی در کنار مراقبت هایی که بیمار انجام می دهد، باعث موفقیت این روش خواهد شد.

مزایا ایمپلنت فوری چیست 56415422017989

آشنایی با نحوه کاشت ایمپلنت دندان فوری

در این روش ابتدایی کار مراجعه به بهترین جراح ایمپلنت دندان فوری می باشد. در جلسه اول که مشاوره و معاینه می باشد، وضعیت کلی دندان ها مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که دندان از دست رفته باشدف وضعیت کلی دندان و در صورتی که به هر دلیل نیاز است دندان کشیده شود، وضعیت کشیدن دندان و جایگزینی ایمپلنت دندان فوری بررسی می شود. در صورتی که با بررسی پارامترها و فاکتورهای اساسی به این نتیجه رسیدسم که ایمپلنت دندان فوری ار می توان انجام داد، جراحی شروع می شود. ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی یا در صورت نیاز با بیهوشی عمومی، ناحیه مورد نظر بی حس می شود. سپس در صورتی که دندان باید کشیده شود، با احتیاط زیادی این کار انجام می شود و محل مورد نظر تمیز کاری و ضدعفونی می شود.

این کار باید با احتیاط انجام شود تا به استخوان آسیبی نرسد و بافت های آلوده نیز خارج شوند. سپس استخوان فک سوراخ می شود تا بستری برای قرار دادن پایه ایجاد شود. پایه یا فیکسچر با استفاده از پیچ های مخصوص که از جنس تیتانیوم می باشد ، به استخوان فک متصل می شود. می توان در همین جلسه ابانمنت و تاج دندان را روی پایه نصب نمود. یا با توجه به شرایط بیمار و وضعیت دندان، یک فرصت دو هفته ای برای ثبات اولیه پایه دندان داده شود. در هر صورت این فاصله بسیار کوتاه بوده و سریعا کاشت دندان به اتمام می رسد. در صورتی که دو هفته نیاز به زمان است، باید در این بازه زمانی مجددا بیمار برای قرار دادن ابانمنت و تاج دندان به جراح مراجعه می نماید و اقدامات نهایی انجام می گیرد. نیاز است هر شش ماه برای بررسی وضعیت دندان ها به جراح مراجعه نمایید.

ماندگاری ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری نیز مانند سایر روش های جراحی و زیبایی نیاز به مراقبت های لازم دارد. در صورتی که این نکات رعایت شود، می توان بر طول عمر آن افزود. البته باید گفت ایمپلنت دندان فوری یک روش جایگزینی دائمی و ماندگار است. ولی در صورتی که مراقبت هایی مانند مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و دهانشویه مخصوص استفاده نشود، می توان گفت ممکن است عمر آن کوتاه شود. همچنین لازم است برای جلوگیری از شکست این روش به نکات تغذیه ای مانند عدم مصرف غذاهای سخت در هفته های اول درمان، عدم مصرف دخانیات در دو هفته اول درمان و نیز عدم انجام حرکات ورزشی سنگین و لزوم استراحت بعد از درمان و … توجه ویژه ای داشته باشید.

کلام آخر

ایمپلنت دندان فوری یک روش دائمی و ماندگار و فوری برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. پس در پاسخ این سوال که مزایای ایمپلنت دندان فوری چیست باید بگوییم که این روش، یک روش ایمن، با کمترین درد و ناراحتی، محافظ لثه و بدون نیاز به بخیه می باشد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)