مراحل انجام ایمپلنت فوری چگونه است

ایمپلنت فوری 9494965184

ایمپلنت دندان فوری یکی از انواع روش های کاشت دندان است. در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه مراحل انجام ایمپلنت دندان فوری چگونه است؟ مطالبی را بیان کنیم. برای خیلی از افراد این سوال مطرح می شود که آیا راهی است که بدون نیاز به زمان زیاد، دندان از دست رفته خود را به بهترین روش بازگردانند. باید پاسخ داد روش ایمپلنت دندان فوری می تواند برای اینمورد مناسب باشد. افرادی هستند که زیبایی چهره برایشان اهمیت زیادی دارد و یا دندان های جلویی خود را که بیشتر در معرض دید هستند، در اثر عوامل مختلف از دست داده اند. این افراد می خواهند راهی سریع برای جایگزینی پیدا کنند. به این افراد ایمپلنت دندان فوری پیشنهاد می شود. در این روش نیازی نیست که چند ماه منتظر جوش خورن پایه ایمپلنت به استخوان فک باشید و در یک جلسه تمامی مراحل کاشت دندان انجام می شود.

ایمپلنت فوری 964477849494

آشنایی با مراحل کاشت ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری نیز مانند روش معمول و سنتی ایمپلنت دندان در چند مرحله انجام می شود. مهم ترین و ابتدایی ترین مرحله انتخاب جراح می باشد. چون این روش به سرعت انجام می شود، مهارت و تخصص جراح می تواند در موفقیت یا شکست آن تاثیر زیادی داشته باشد. زیرا لازم است ابتدا از سلامت کلی بیمار و مهم تر از همه سلامت لثه و استخوان فک اطمینان حاصل نمود. هر گونه عفونتی در لثه وجود داشته باشد، باید قبلا برطرف گردد. زیرا مانع از موفقیت جراحی خواهد شد. نیاز است تراکم استخوان فک نیز به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا مشکلاتی مانند تحلیل استخوان یا ارتفاع کم استخوان برای قرار دادن پایه وجود نداشته باشد. این عوامل بسیار مهم بوده و در این روش مهم تر هم می شود. زیرا زمانی برای درمان وجود ندارد.

پس از اینکه جراح از وضعیت سلامت لثه و استخوان فک بیمار اطمینان حاصل نمود، مراحل دیگر آغاز می شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

نصب پایه یا فیکسچر

مرحله دوم از ایمپلنت دندان فوری، نصب پایه می باشد. این مرحله برای جراح بسیار با اهمیت است. هر گونه اشکال در این مرحله می توان به شکست ایمپلنت دندان منجر شود. بنابراین باید جراح دقت کافی را در آماده کردن بستر مناسب برای پیچ زدن پایه دندان اماده نماید. بنابراین لثه برش داده می شود و به استخوان فک دسترسی لازم ایجاد می گردد. با استفاده از ابزارهای مخصوصی استخوان فک شکافته می شود. عمق این شکاف و اندازه آن باید به حدی باشد تا پایه را سفت گرفته و از تحرک و ناپایداری آن جلوگیری نماید. تخصص پزشک در این زمینه بسیار اهمیت دارد. ناپایداری و لق بودن پایه ایمپلنت می تواند عوارض بسیار زیادی از جمله عدم موفقیت جراحی را به دنبال داشته باشد. پس نتیجه می گیریم در این مرحله دقت لازم باید صورت گیرد. در سوراخ کردن استخوان فک نیز باید نهایت ظرافت انجام شود تا آسیبی به آن وارد نشود.

قرار دادن ابانمنت

در روش ایمپلنت دندان که به صورت معمول انجام می گیرد، نیاز است بین 5 تا 7 ماه صبر کرد تا پایه ایمپلنت دندان و استخوان فک به هم جوش بخورند. در ایمپلنت دندان فوری این فاصله زمانی رعایت نمی شود. در همان جلسه که پایه نصب می شود، ابانمنت نیز روی پایه قرار می گیرد. به همین دلیل است که استحکام استخوان فک در ایمپلنت دندان فوری بسیار اهمیت دارد. زیرا تراکم بالای استخوان باعث می شود پایه به صورت ثابت و بدون حرکت در استخوان فک پیچ خورده و مشکلی در آینده برای بیمار پیش نیاید. یکی از مزایای مهم این روش نیز به همین مورد اشاره دارد. اینکه نیاز نست که بیمار برای قرار دادن ابانمنت چند ماه را معطل بماند و در همان یک جلسه ، دندان ایمپلنت شده به جای دندان از دست رفته قرار خواهد گرفت.

نصب تاج دندان

بلافاصله بعد از قرار دادن ابانمنت، تاج و روکش دندان نیز بر روی آن نصب می شود. بنابراین به سرعت تمامی مراحل انجام و کاشت دندان به اتمام می رسد.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان فوری

همانطور که توضیح داده شد، ایمپلنت دندان فوری یک روش سریع برای بازگرداندن دندان یا دندان های از دست رفته است. این روش دارای معایب و محاسنی بوده که با بررسی آن ها، انجام یا عدم انجام آن مشخص خواهد شد. ابتدا مزایای این روش را توضیح خواهیم داد:

مزایای ایمپلنت دندان فوری

انجام سریع روش:

با ایمپلنت دندان فوری به راحتی و در یک جلسه می توانید جای خالی دندان یا دندان های خود را پر کرده و زیبایی را به آن ها بازگردانید. با این روش نیازی نسیت چندین ماه منتظر جوش خوردن پایه ایمپلنت دندان به استخوان فک شوید و در یک جلسه تمامی مراحل انجام می شود.

آسیب نرسیدن به لثه:

این روش باعث ایجاد استحکام و جلوگیری از ورود آسیب و تحلیل رفتن لثه بعد از اینکه دندان از بین رفت، می شود. بنابراین مراقبت از لثه و اطراف آن بیشتر می شود.

ایمپلنت فوری 9494965184

معایب ایمپلنت دندان فوری

هزینه بیشتر:

این روش نسبت به ایمپلنت دندان معمولی نیاز به هزینه بیشتری دارد. زیرا این هزینه در ایمپلنت دندان در چندین مرحله پرداخت می شود، در ایمپلنت دندان فوری تمامی هزینه ها در یک جلسه باید پرداخت شود

نیاز به مراقبت بیشتر:

چون در این روش در یک مرحله تمامی مراحل انجام می شود، نیاز به مراقبت بیشتر دارد. باید مراقبت شود تا لثه و ایمپلنت دندان دچار عفونت نشود. چون باعث شکست ایمپلنت دندان شود.

کلام آخر

ایمپلنت دندان فوری یکی از روش های کاشت دندان و جایگزینی دندان های از دست رفته است. تفاوت این روش نسبت به ایمپلنت دندان معمولی در سرعت عمل انجام این روش است. در ایمپلنت دندان فوری همه مراحل کاشت دندان انجام می شود، ولی نیازی نیست که چند ماه صبر کرد تا پایه ایمپلنت دندان با استخوان فک جوش بخورد. می توان در یک جلسه تمامی مراحل را انجام داد. ولی نکته مهم این است که باید تراکم استخوان فک به اندازه ای باشد که بتوان در همان جلسه پایه را در استخوان فک جایگذاری کرد.


مطلب فوق توسط نویسندگان ایمپلنت تهران با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار ایمپلنت تهران نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)