اصلاح طرح لبخند

خانه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

 شما حتی اگر دندان های سالمی داشته باشید، اما به دلیل به هم ریختگی، سایز نامناسب و نامتعارف و رنگ نامتناسب و نازیبا لبخند شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بله به همین اندازه دندان ها عضو مهم و تاثیرگذار در چهره هستند که کوچکترین عیب و نقص آنها موجب نارضایتی شما از چهره‌تان خواهد شد.اصلاح طرح لبخند یکی از راه زیبایی دندان ها و لبخند شما است که روش های متعددی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

رعایت بهداشت دهان و دندان، مراقبت و معاینه مداوم می تواند تا حدود زیادی مانع از آسیب به دندان ها شود اما با این وجود و با رعایت تمام این توصیه ها، خرابی دندان اجتناب ناپذیر است. در نتیجه سرمایه گذاری بر روی اصلاح طرح لبخند یک عمل هوشمندانه و هدفمند می باشد.

 

اعمالی که تحت عنوان اصلاح طرح لبخند صورت می گیرند:

 • اقداماتی مانند زیباسازی دندان ها
 • ترمیم دندان
 • جراحی لثه
 • تغییر رنگ دندان
 • ارتودنسی
 • پر کردن دندان‌های پوسیده
 • جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته
 • بلند کردن طول تاج دندان
 • روکش کردن دندان

 

با این تفاصیل حتما متوجه شدید که آنچه به عنوان طرح لبخند مطرح است، شامل هر نوع درمان دندان‌ها به منظور زیبایی است. متقاضیان طرح لبخند پیش از هر اقدامی نزد باید به متخصص مراجعه کنند تا از سلامت دندان هایشان اطمینان حاصل کنند که هیچ پوسیدگی‌ای نداشته باشد.

در معاینه دندانپزشکی آناتومی لثه، دندان و فک بررسی می شود تا اگر لثه دارای خونریزی و یا عفونت کوچک و عمیق و یا هر مشکل دیگری باشد، ترمیم لثه قبل از اصلاح طرح لبخند انجام شود. بنابراین اصلاح طرح لبخند را نمی توان به طور مطلق یک عمل زیبایی نامید.

 

اصلاح طرح لبخند 541641

 

چه مواردی در طرح لبخند اهمیت دارد؟

 • طول و عرض متناسب دندان ها با طراحی لبخند رابطه‌ی مستقیم دارد. محدودیت های موجود در طول و عرض دندان ها باید بررسی شده و برای داشتن لبخندی زیبا نسبت طلایی طول و عرض دندان ها باید مورد توجه قرار گیرد و با در نظر گرفتن تمامی محدودیت ها به درستی رعایت شود.
 • در لبخندی که قرمزی لثه بیش از اندازه به چشم می آید، امکان داشتن لبخند زیبا را از برخی افراد می گیرد. به همین دلیل طراحی لبخند باید با هماهنگی خطوط لثه انجام بگیرد. زمانی که خطوط لثه قرینه و هم راستای یکدیگر باشد بی شک لبخند نیز فریبنده تر می شود.
 • تقارن و توازن چندجانبه است که لبخندی زیبا بر چهره می نشاند. بدفرمی و کجی و به هم ریختگی دندان، مشکلاتی است که با سطوح مختلف افراد درگیر آنها هستند. این نامرتبی علاوه بر اخلالی که در زیبایی چهره ایجاد می کند، می تواند منجر به مشکلات جدی تری نیز شود.
 • روکش دندان که در طراحی لبخند انجام می شود تنها برای زیبایی نیست، بلکه کاربردهای درمانی نیز دارد که طبق نظر دندانپزشک انجام می شود.
 • فواصل بین دندانی که به دلایل مختلفی مانند وراثتی بودن، مادرزادی،کوچک بودن دندان نسبت به فک، وجود دندان های اضافی،بیماری های لثه ای و یا فرنوم ها یا چسبندگی لثه ای ایجاد می شود، به ویژه اگر این فاصله در دندان های قدامی باشد، به زیبایی لبخند آسیب خواهد زد. از بین رفتن فواصل بین دندانی یکی از اهدافی است که در اصلاح طرح لبخند دنبال می شود.
 • ناهماهنگی‌ های لبه‌ای دندان‌ها یا کوتاه و بلند بودن لبه نسبت به یکدیگر که در اثر پریدگی ناشی از دندان قروچه، جویدن خوراکی های سفت و سخت، تفاوت اندازه دندان‌ها یا نحوه‌ی قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم در طرح لبخند اصلاح می شوند.
 • ترمیم دندان پوسیده اولین گام در طراحی لبخند است، زیرا یک دندان پوسیده به مرور موجب آسیب به سایر دندان ها نیز می شود.
 • اگر دندان‌هایتان برای مرتب ‌شدن به ارتودنسی نیاز دارند، از سفیدکننده دندان استفاده کنید. چراکه محل قرارگیری براکت‌ها باعث زردی دندان می ‌شود و دندان‌ها باید پیش از طرح لبخند، عاری از هرگونه زردی باشند.
 • روکش کردن دندان ها از کارهایی است که که در طراحی لبخند کاربرد دارد. پس از مرحله سفیدسازی دندان، روکش کردن دندان‌های سیاه و زرد انجام می شود. روکش‌های سرامیکی، در سفیدی و زیبایی دندان تاثیر فوق العاده ای دارد.

اصلاح طرح لبخند

 

 

روش های اصلاح لبخند

اجزای صورت، رنگ مو، رنگ و نوع پوست،نما و رنگ دندان، بافت لثه و… چیزهایی است که اصلاح طرح لبخند شما به آنها وابسته است. در واقع  انجام این کار برای همه به یک صورت و یکسان نیست. همه اینها مواردی است که دندانپزشک زیبایی باید مد نظر داشته باشد. قرار داشتن اجزای صورت در بهترین حالت کمک بزرگی در عمل اصلاح طرح لبخند است.

 

سفید کردن دندان: سفید کردن دندان یا بلیچینگ  از روش های متداول زیبایی دندان است و برای اشخاصی که برای داشتن لبخندی زیبا و براق به دنبال صرف کمترین زمان ممکن هستند، گزینه مناسبی است.

 

لمینیت: در روش لمینیت پوسته های بسیار نازک و هماهنگ و منطبق با سطح دندان، توسط چسب های مخصوص و دائمی روی سطح بیرونی دندان ها قرار داده می شود. این پوسته های نازک با دندان کاملا یکی شده و به هیچ وجه قابل جدا شدن نیستند. لمینت دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی دارد که هزینه لمینت سرامیکی بیشتر است.

 

کاشت دندان: کاشت دندان مهم ترین مورد در اصلاح طرح لبخند است. زیرا جایگزین کردن دندان های از دست رفته تاثیر فوق العاده در زیبایی دندان و در نهایت چهره دارد. جایگزینی دندان به دو روش بریج و ایمپلنت انجام می شود.

در روش ایمپلنت پایه‌ی تیتانیومی مانند ریشه در فک بیمار کاشته می شود و پروتز روی آن قرار می گیرد. در روش بریج با تراشیدن دندان‌های مجاور، پروتز روی آن‌ها می نشیند. هزینه‌ی ایمپلنت به علت مزایا متعدد مانند دائمی بود و بیشترین شباهت به دندان واقعی به مراتب بیشتر از بریج است.

 

ارتودنسی: در برخی افراد دندان ها به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و به همین دلیل دندان ها نامرتب هستند و فرم بدی دارند؛ ا ارتودنسی برطرف کننده مشکلات اینچنینی دندان هاست. این روش مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای اصلاح و درمان نامرتبی دندان هاست. برای اصلاح لبخند ردیف و موزون شدن دندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

اصلاح خط لثه: حتما اصطلاح لبخند لثه ای را شنیده اید! طول تاج دندان های برخی از افراد کوتاه است، به همین دلیل در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود که به آن لبخند لثه‌ای می گویند. این مشکل با یک جراحی ساده قابل رفع است. جراح با بی‌حسی موضعی مقداری از لثه ها  را بالا برده و سپس با کمک لمینت ظاهر لبخند را بازسازی می کند.

 

جراحی فک: نامناسب بودن شرایط فک ها و استخوان بندی صورت که در آن یک سوم میانی صورت بلند است، از دلایل نازیبایی لبخند در برخی افراد می باشد. مشکل زیبایی این افراد با انجام جراحی فک و جابه‌جایی آن رفع می شود.

 

هزینه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند شامل کارهایی مانند سفید کردن دندان، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، از بین بردن فواصل بین دندانی، برطرف کردن کوتاهی تاج دندان‌ها و غیره است، البته ناگفته نماند انجام تمام این موارد برای یک نفر مورد نیاز نخواهد شد و از هر بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

امکانات مرکز جراحی، دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، میزان مهارت و تخصص جراح، نحوه  و روش درمان و … از عوامل تعیین کننده هزینه اصلاح طرح لبخند هستند.

جهت دریافت وقت مشاوره با پزشک متخصص جراحی فک و صورت و زمان اصلاح طرح لبخند در بهترین کلینیک جراحی؛ مرکز تهران جراحی،  با شماره 02122140348 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

5/5 (1 نظر)